Panevėžio aplinkosaugininkai, gavę pranešimų apie tai, kad ant ledo buriasi gamtos apsaugos inspektorių nebijantys „drąsuoliai“ tikrino Rokiškio rajono vandens telkinius. Vienas sučiuptas brakonierius iki pat paskutinės minutės stengėsi išsaugoti savo nelegaliai sugautą laimikį, tačiau Fortūna tą dieną buvo teisingumo pusėje.

Sulaukę atsiliepimų apie ant ledo besidarbuojančius brakonierius, gamtos apsaugos pareigūnai nutarė patikrinti Dviragio ežerą. Šis ežeras jau kurį laiką garsėja brakonierių gausumu. Ne išimtis buvo ir reido diena.

Šalia ežero esantis kaimas taip pat aplinkosaugininkams gerai žinomas. Pamatę lydekų neršto metu į kaimą įvažiuojančius aplinkos apsaugos pareigūnus, brakonierių žvalgai puldavo skambinti į ant medžio pakabintą metalą. Dėl šios priežasties aplinkosaugininkai prie vandens telkinio patraukė jau sutemus.

Pirmiausia pareigūnų dėmesį patraukė link ežero su kibiriuku rankose einantis asmuo. Įtariamasis iš karto pradėtas persekioti. Jis bėgo ledu, tačiau kibiro su žuvimis net nebandė išpilti. Pareigūnų kojos šį kartą buvo greitesnės – vyrą pavyko sučiupti. Paaiškėjo, kad brakonierius lydekas gaudė masalui naudodamas gyvą žuvelę. Toks pasirodymas ant ledo jam kainavo baudą iki 300 eurų ir įrankių konfiskavimą.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aptiko brakonierių irštvą: žuvis gaudė žiauriu būdu

2018-12-05 17:35 Pasidalijimų 55 Komentarų 6

Pajūryje sučiupo brakonierių: brakonieriavo nebe pirmą kartą

2018-11-24 15:38 Pasidalijimų 17 Komentarų 2