Brakonieriavimas kenkia ne tik gamtai, bet ir brakonierių piniginėms. Tai įrodė vieno Trakų rajone, Paluknio seniūnijoje, ties Pakrempės kaimu esančiame vandens telkinyje žvejojusio brakonieriaus pavyzdys. Už neteisėtą žvejybą vyrui teko sėsti į teisiamųjų suolą. Fortūną šį kartą buvo aplinkosaugininkų pusėje.

Minėtas brakonierius į aplinkosaugininkų akiratį pakliuvo po to, kai buvo sučiuptas pačiame nelegalios žūklės įkarštyje. Vyras žvejybai naudojo bučiukus vėžiams gaudyti ir sugavo net 14 lydekų, lyną, beveik kilogramą ešerių ir pusantro kilogramo raudžių.

Už šiuos nusižengimus jam buvo skirta 210 Eur siekianti administracinė bauda, taip pat konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Pagal metodiką apskaičiuota žala žuvų ištekliams – net dešimt kartų didesnė. Kadangi brakonierius gera valia neatlygino 2321 Eur žuvų ištekliams padarytos žalos, Vilniaus RAAD kreipėsi į teismą.

Trakų rajono apylinkės teismas liepos 4 d. priėmė preliminarų sprendimą, kuriuo iš atsakovo priteisė 2321 Eur už žuvų ištekliams padarytą žalą. Šis sprendimas nei apeliacine, nei kasacine tvarka neskundžiamas, tačiau per 20 dienų atsakovas dar galėjo teismui pateikti savo prieštaravimus, bet šia teise nepasinaudojo. Nutartis jau įsiteisėjo, tad brakonieriui nuo teisingumo šį kartą pasprukti nepavyks. Jei atsakovas gera valia neatlygins žalos gamtai, ji bus išieškoma teismine tvarka.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sužvejojo baudą, siekiančią pradinės būsto įmokos dydį

2018-05-11 16:08 Pasidalijimų 78 Komentarų 5

Brakonieriai - bausti, negalima paleisti

2018-05-02 13:24 Pasidalijimų 12 Komentarų 4

Upėje žuvis draskęs brakonierius gavo ko nusipelnęs

2018-04-30 15:29 Pasidalijimų 23 Komentarų 2

Dienos klausimas