Antradienio vakarą Širvintų rajone ties Čiobiškio kaimu sulaikytas brakonierius, budėjęs, kaip ir jo „amato“ kolegos, prie lašišinių žuvų nerštaviečių.

Aplinkosaugininkams informaciją apie Musės upėje pastebėtą brakonierių pranešė gerai visiems žinoma lašišinių žuvų apsaugos organizacija „Lašišos dienoraštis“. Pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą ir pastebėjo prie visų nerštaviečių išmintus takelius, keletą tuščių lašišinių lizdų, ant kranto likusius lašišų ikrų likučius ir žvynus bei brakonierių pėdsakus.

Tęsdami upės pakrančių patikrą, aplinkosaugininkai pastebėjo netoliese paliktą automobilį. Kadangi šalia automobilio jokių asmenų nebuvo, nuspręsta organizuoti pasalą. Po kelių valandų prie automobilio priėjo įtartinas asmuo. Aplinkosaugininkams sulaikius asmenį, jo krepšyje rasti trys upėtakiai ir vienas kiršlys, o automobilio bagažinėje rasta meškerė.

Brakonieriaus laimikiai ir meškerė
Brakonieriaus laimikiai ir meškerė
© Lašišos dienoraštis nuotr.

Nors iš pradžių brakonierius teigė nežinąs, kad dabar žvejoti upėje negalima, bet aiškinantis įvykio aplinkybes prisipažino, jog visgi supranta apie gresiančias dideles baudas. Šiam vyrui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, konfiskuotos sugautos žuvys bei mėgėjų žvejybos įrankis. Už administracinį nusižengimą jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Brakonieriui taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 580 eurų.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aptiko brakonierių irštvą: žuvis gaudė žiauriu būdu

2018-12-05 17:35 Pasidalijimų 55 Komentarų 6

Pajūryje sučiupo brakonierių: brakonieriavo nebe pirmą kartą

2018-11-24 15:38 Pasidalijimų 17 Komentarų 2