Kai visi Lietuvoje dar tik ruošėsi didžiosioms šeimos šventėms, aplinkosaugininkai skubiai turėjo tikrinti gautą informaciją apie Molėtų rajone rastą didelį kiekį neteisėtai laikomų ne mėgėjų žvejybos įrankių. Nuvykusių į įvykio vietą pareigūnų laukė staigmena – sodybos šeimininkė nė neįtarė jos valdose esant draudžiamų tinklų.

Atvykę į sodybą Pliešiškių kaime, aplinkos apsaugos pareigūnai gyvenamajame name rado laikomus, nustatyta tvarka nepaženklintus ir neregistruotus, 7 statomus tinklus ir 3 ežerines gaudykles. Be to, netoliese esančios apleistos, negyvenamos ir niekam nepriklausančios sodybos ūkiniuose pastatuose buvo rasta dar 14 statomų tinklų ir 12 ežerinių gaudyklių.

Kaip teigė gyvenamojo namo savininkė, namuose esantys verslinės žvejybos įrankiai seniau priklausė jos vyrui, o po jo mirties taip ir liko gyvenamajame pastate. Apie greta esančioje sodyboje rastą didelį kiekį neteisėtų įrankių moteriškė teigė nieko nežinanti. Visi negyvenamoje sodyboje rasti verslinės žūklės įrankiai paimti kaip bešeimininkiai.

Privačios sodybos šeimininkei, už jos namuose neteisėtai laikytus 7 statomus tinklus ir 3 ežerines gaudykles, surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o tinklai ir ežerinės gaudyklės paimti. Už tokį nusižengimą jai gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų.

Apie neteisėtai laikomus draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus informavo Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją