Net jei meškeriotojai neužsiima draudžiama žvejyba, aplinkosaugininkams neretai tenka susidurti su situacijomis, kai vietos gyventojų namuose randami draudžiami žūklės įrankiai. Nesvarbu, ar tai – nuo senų laikų užsilikę tinklai, ar netyčia sukaupti „lobiai“, jų laikymas savininkams kainuoja dideles sumas pinigų.

Per šiuos metus Panevėžio aplinkosaugininkams teko nubausti 10 draudžiamų žūklės įrankių savininkų. Reidų metu iš viso konfiskuoti 30 statomų tinklų, 2 neleistino dydžio bučiai. Visais atvejais buvo paskirtos administracinės nuobaudos, kurios siekia nuo 60 iki 200 eurų.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nurodyta, kad draudžiama laikyti ar gabenti žeberklus, ūdas ir ne mėgėjų žvejybos įrankius, išskyrus atvejus, kai šie įrankiai teisės aktų nustatyta tvarka naudojami verslinei ar specialiajai žvejybai ar mokslo ir mokymo tikslais.

Statomi tinklai
Statomi tinklai
© Panevėžio RAAD

Be to, žvejai, neįsigilinę į žūklės taisykles, kartais vis dar neatskiria, kokiais būdais galima meškerioti, naudojant kai kuriuos įrankius, pavyzdžiui, bučius. Šiuo metu labai mėgstama žvejyba bučiais yra skirta tik žvejybai vėžiams gaudyti, o ne žuvims, todėl sugavus visų rūšių žuvis reikia jas nedelsiant paleisti atgal į tą patį vandens telkinį.

Priešingu atveju bus skaičiuojama žala gamtai ir skiriama administracinė nuobauda. Bučiukas vėžiams gaudyti turi būti ne ilgesnis kaip 100 cm ir ne platesnis kaip 50 cm.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tvenkinyje brakonierius retino plėšrūnių žuvų populiaciją

2018-06-13 13:06 Pasidalijimų 29 Komentarų 1

Brakonierių medžioklė priminė įtempto siužeto filmą

2018-06-04 14:17 Pasidalijimų 69 Komentarų 1

Ne visiems žvejams pastebėjus brakonierius suvirpa sąžinė

2018-05-27 12:00 Pasidalijimų 22 Komentarų 1

Solidų laimikį sugavusio brakonieriaus krante laukė baudos

2018-05-25 07:40 Pasidalijimų 37 Komentarų 6