Paskutinėmis vasaros dienomis Utenos aplinkosaugininkai gavo gyventojo pranešimą, kad iš UAB „Utenos vandenys“ Tauragnų miestelio nuotekų valymo įrenginių išleidžiamos nuotekos teršia pro miestelį tekantį upelį bei Tauragno ežerą.

Į žinutę buvo nedelsiant sureaguota. Skubiai paimtas iš įrenginių ištekančių nuotekų mėginys, taip pat buvo paimti vandens mėginiai iš upelio aukščiau nuotekų išleistuvo ir upelio žiotyse į Tauragno ežerą. Ištyrus mėginius, nustatyta, kad nuotekose teršalų koncentracija yra gerokai mažesnė už nustatytą normatyvą.

Rodiklio, apibūdinančio taršą organinėmis medžiagomis – biocheminio deguonies suvartojimo per 7 paras vertė nuotekose buvo 2,2 mg/lO2, o didžiausia leistina koncentracija – 34 mg/lO2. Azoto ir fosforo junginių koncentracijos nuotekose taip pat buvo nedidelės.

Upelyje tiek aukščiau nuotekų išleistuvo, tiek žiotyse į Tauragno ežerą žymesnių vandens kokybės rodiklių pokyčių neaptikta. Pagal biocheminio deguonies suvartojimo, ištirpusio deguonies, bendrojo azoto koncentracijas upelio ekologinė būklė yra labai gera, pagal bendrojo fosforo koncentraciją – gera. Taigi, šį kartą nuojauta tauragiškį apgavo, o miestelio gyventojai gali būti ramūs, kad nuotekų valymo įrenginiai nuotekas išvalo tinkamai ir neteršia upelio bei Tauragno ežero.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2