Vilniaus aplinkosaugininkai trečiadienį sulaukė pranešimo, kad Neries upė teršiama nuotekomis. Skubiai į asmens nurodytą vietą nuvykę gamtos apsaugos pareigūnai pamatė, kad šalia Žirmūnų g. 1S, Vilniuje, iš UAB „Vilniaus vandenys“ priklausančių buitinių nuotekų tinklų, link Neries upės yra išvestas vamzdis. Iš jo (persipildžius buitinių nuotekų tinklui) nevalytos buitinės nuotekos tekėjo į Neries upę.

Specialistai nedelsdami paėmė nuotekų mėginius ir išmatavo debitą – per sekundę čia tekėjo apie 20 litrų fekalijų. Įvykio vietoje dirbę aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai tikina, kad nuo jų atvažiavimo iki momento, kai UAB „Vilniaus vandenys“ ir UAB „Grinda“ darbuotojai nutraukė taršą nuotekomis, praėjo beveik 4 valandos.

Nors apie įvykusią avariją ir aplinkos taršą UAB „Vilniaus vandenys“ privalėjo nedelsiant informuoti aplinkosaugininkus, pranešimą Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai gavo iš piliečio, paskambinusio į Vilniaus RAAD pranešimų priėmimo centrą.

Pareigūnai tirs aplinkybes ir aiškinsis, kada prasidėjo aplinkos teršimas, kodėl apie įvykį nedelsiant nepranešta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijoms, bei kokia žala gamtai padaryta šiuo atveju.

Per šią vasarą mažiausiai tris kartus buvo sutrikęs UAB „Vilniaus vandenys“ administruojamo nuotekų tinklo darbas, vienu atveju, birželio 29 d. po liūties Vilniuje, Upės g., į Nerį nutekėjo didelis kiekis lietaus vandens, susimaišiusio su nevalytomis buitinėmis nuotekomis.

Vilniaus RAAD jau yra pateikęs ieškinį teismui, kad buitinių nuotekų linijos avarijos, įvykusios dėl statybos darbų sostinės Upės gatvėje praėjusį gruodį, kaltininkai atlygintų gamtai padarytą 629,9 tūkst. eurų žalą.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2