Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vakar tyrė keleto regiono vandens telkinių kokybę. Jie apžiūrėjo Pakruojo rajono vandens telkinius ir paėmė Kruojos ir Obelės upių bei Pakruojo ir Petraičių tvenkinių vandens mėginius.

Aplinkosaugininkai Pakruojo rajono vandens telkinių kokybę patikrinti nutarė, socialiniuose tinkluose pasirodžius žmonių būkštavimas, kad Kruojos upės, pratekančios per Pakruojo miestą, vanduo gali būti užterštas, nes esą labai putoja. Apžiūrėjus užtvanką konstatuota, kad putos susidaro, tačiau jų kiekis ir išvaizda nėra neįprasti. Užtvankoje krintantis vanduo suformuoja putas, o šiuo metu vandens srautas yra didelis, tad putų susidaro šiek tiek daugiau.

Vandens telkiniai buvo ne tik apžiūrėti bet ir tiriami. Aplinkosaugos specialistai laboratorine įranga pamatavo vandens temperatūrą, pH, vandenyje ištirpusio deguonies kiekį ir savitą elektrinį laidį. Taip pat paėmė vandens mėginius išsamesniam tyrimui.

Pirminiais duomenimis vandens kokybė, tiek Obelės ir Kruojos upėse, tiek Pakruojo ir Petraičių tvenkinyje normali. Vandenyje ištirpęs deguonies kiekis yra normalus šiems vandens telkiniams. Vandens pH ir savitas elektrinis laidis taip pat nėra pakitę. Išsamūs vandens tyrimai bus atlikti per savaitę.

Padidintas dėmesys Pakruojo rajono vandens telkiniams skiriamas, atsižvelgiant į 2016 metais kilusią ekologinę nelaimę, kuomet gesinant didžiulį gaisrą vienoje Radviliškio įmonėje, dideli užteršto vandens kiekiai pateko į Obelės upę ir Petraičių tvenkinį. Pernai šių vandens telkinių būklė atsistatė, o rudenį Petraičių tvenkinys įžuvintas. Į šį vandens telkinį paleista daugiau kaip 8500 karpių, per 3200 lydekų, 590 lynų, 2500 Ešerių ir beveik 1200 karosų.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejyba ir turizmas: kaip iš turisto netapti parazitu

2018-10-26 18:26 Pasidalijimų 17 Komentarų 3

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2