Aplinkos ministerijos duomenimis, tik kas antras vandens telkinys šalyje yra geros ekologinės būklės ir atitinka ES reikalavimus. Daugiausia žalos ežerams sukelia neatsakingas ūkininkavimas. Vandenį užteršia trąšos, pelkėja ežero dugnas. Iki šiol ežerai buvo valomi mechaniniu būdu, tačiau Aplinkos ministerija ketina išbandyti cheminį ežerų valymą.

Į šią idėją skeptiškai žvelgia nemaža dalis mokslininkų ir žvejų mėgėjų. Jie įsitikinę, kad ežerų valymas cheminiu būdu gali kelti grėsmę ežerų ekosistemomis. Pasigirsta netgi būgštavimų, ar taip išvalytuose ežeruose bus saugu maudytis.

Viešojoje erdvėje pasirodžius straipsniams apie tai, kad ežerų valymas cheminiu būdu yra potencialiai žalingas aplinkai, Aplinkos ministerijos tinklalapyje pasirodė atsakomasis pranešimas. Jame teigiama, jog tokia ežerų valymo praktika sėkmingai taikoma užsienyje. Be to, pranešimo autoriai teigia išklausę užsienio ekspertų komentarus, kurių metu pateikta daugiau nei 100 pavyzdžių, įrodančio tokio ežerų valymo naudą.

Kol kas tikslesnė informacija apie tai, kada šis ežerų valymo būdas bus pradėtas taikyti Lietuvoje, nėra. Aplinkos ministerija planuoja atlikti bandomąjį projektą nedideliame uždublėjusiame ežerėlyje (jo pavadinimas neskelbiamas). Projektą iki 2020 m. įgyvendins Aplinkos apsaugos agentūra iš ES Sanglaudos fondo lėšų.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejyba ir turizmas: kaip iš turisto netapti parazitu

2018-10-26 18:26 Pasidalijimų 17 Komentarų 3

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2