Subjurę birželio orai paralyžiavo eismą ne tik judriausiose sostinės gatvėse, nukentėjo ir Neris, į kurios vandenis pasipylė buitinės nuotekos. Po vakarykštės liūties sutriko Upės g. esančios nuotekų siurblinės darbas. Rezultatas – pusę paros į upę tekančios nevalytos buitinės nuotekos.

Avarijos vietoje Vilniaus RAAD pareigūnai dirbo iki vėlyvos nakties. Paimti nuotekų mėginiai. Atlikus laboratorinius tyrimus paaiškės, kokie teršalai su lietaus nuotekomis tekėjo į Nerį.

Vakar vakare buvo sušauktas Vilniaus m. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jame Vilniaus RAAD atstovai įpareigojo „Vilniaus vandenis“ kuo skubiau nutraukti į Nerį plūstančių nuotekų srautą. Kol kas gamtai padaryta žala neaiški. Ją bus galima įvertinti tik kruopščiai ištyrus paimtus nuotekų mėginius.

Preliminariais duomenimis, siurblinės darbas sustojo vakar, apie 11 val. ir į Nerį nevalytos buitinės nuotekos tekėjo beveik pusę paros. Apie 23 val. jau buvo paleistas vienas iš keturių nuotekų trasoje esančių siurblių, pumpuojančių nuotekas į valymo įrenginius.

Nuotekos į Nerį plūdo pusę paros
Nuotekos į Nerį plūdo pusę paros
© Vilniaus RAAD

Vilniaus miesto savivaldybė buvo išplatinusi pranešimą, kuriuo prašė kiek įmanoma sumažinti buitinių nuotekų leidimą į nuotekų sistemą ir nenaudoti buitinės chemijos priemonių: skalbimo ar indų plovimo miltelių ir kt. Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą pumpuoja iš Vilniaus senamiesčio, Žirmūnų, Antakalnio ir Baltupių mikrorajonų.

UAB „Vilniaus vandenys“ atstovai teigė, vandens tiekimo slėgis Vilniaus miesto gyventojams buvo sumažintas iki 20 proc., kad į Nerį patektų kuo mažiau buitinių nuotekų, taip pat tikino, kad sustojus siurblinės darbui, šia trasa tekantys nuotekų srautai buvo nukreipiami į kitas Vilniaus miesto siurblines.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2

Kuršių Neriją nuklojo negyvos žuvys

2018-05-16 13:15 Pasidalijimų 9

Nuo pasipylusių nuotekų nukentėjo dar viena upė

2018-05-15 18:30 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Ką būtinai žinoti prieš važiuojant prie vandens telkinių

2018-05-06 17:15 Pasidalijimų 26 Komentarų 2