Po skandalo, kuomet į Neries upę pasipylė didžiulis kiekis nevalytų nuotekų, panašus likimas ištiko ir Nemunėlio upę. Praėjusią savaitę Biržų aplinkosaugininkai gavo pranešimą apie ties Leitiškių kaimu užterštą Nemunėlio upės atkarpą.

Atvykę į įvykio vietą aplinkosaugininkai nustatė, kad iš lietaus nuotekų išleistuvo į griovį galimai teka srutos, susimaišiusios su paviršiniu vandeniu. Jos bėgo grioviu ir pateko į Nemunėlio upę.

UAB „Biržų bekonas” pareigūnai surašė privalomąjį nurodymą kuo skubiau imtis priemonių, kad būtų sustabdyta upės tarša. Bendrovės darbuotojai skubiai ėmėsi veiksmų. Griovyje buvo sustatyti maišų su smėliu užtvarai, kurie užkirto tolimesnį nuotekų patekimą į Nemunėlio upę. Buvo siurbiamos galimai taršios nuotekos iš griovio.

Paaiškėjo, kad bendrovė tą dieną vykdė laukų tręšimo darbus. Šiuo metu aiškinamasi, ar buvo išlaikytos laistymo normos. Paimti vandens mėginiai laboratoriniams tyrimams iš Nemunėlio upės, griovio ir išleistuvo. Juos ištyrus paaiškės, koks buvo užterštumas ir kokia žala gamtai galimai padaryta.

Nemunėlio upė
Nemunėlio upė
© Panevėžio RAAD
Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Klaipėdoje išsiliejo nafta

2019-01-18 17:03 Pasidalijimų 24

Žvejyba ir turizmas: kaip iš turisto netapti parazitu

2018-10-26 18:26 Pasidalijimų 17 Komentarų 3

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2