Panevėžiečiai jau dvi savaites nerimauja Panevėžio miesto ir rajono vandens telkiniais. Aplinkosaugininkų telefonai nepertraukiamai skamba dėl gyventojų nusiskundimų, pamačius vandens paviršiuje putotus teršalus.

Vis dėlto, gamtos apsaugos pareigūnai tvirtina, kad nerimauti nėra reikalo. Tokios putos vandens paviršiuje nėra išskirtinis atvejis ir jos nėra toksiškos. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paėmė Nevėžio vandens (su putomis) mėginius. Pasirodė, kad putose jokių pavojingų medžiagų nėra.

Šis „putoto vandens“ reiškinys dėsningai kartojasi pavasarį ir rudenį esant išskirtinai lietingiems orams ir pakilus vandens lygiui paviršiniuose vandens telkiniuose visoje Lietuvoje. Pakilus vandens lygiui smarkiai padidėja pratekamo vandens kiekis per užtvankas, o jų Panevėžio rajone yra 16.

Per užtvankas tekėdamas minkštas lietaus vanduo su išplautomis biogeninėmis medžiagomis susiplaka ir dėl to smarkiai užputoja. Atlikus Nevėžio upės vandens tyrimus nustatyta, kad pagal biocheminį deguonies suvartojimą ir bendrąjį fosforą jis atitinka labai geros būklės rodiklius, pagal bendrąjį azotą - geros būklės rodiklius.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2