Plastikiniai dangteliai, šukos, žiebtuvėlis – tai tik keli plastikiniai daiktai, kuriuos laimikio skrandyje aptiko prie Kosta Rikos krantų didžiąją korifeną sugavęs meškeriotojas. Mokslininkai sako, kad tai įrodo, jog vandenynų tarša plastiko atliekomis pasiekė katastrofišką lygį.

Karibų jūroje Kosta Rikos pakrantėje angliškai dolphin fish vadinamas žuvis gaudęs meškeriotojas pastebėjo, kad vienas užkibusių laimikių priešinosi keistai judėdamas. Įtardamas, kad žuvis nėra sveika, žvejys jos nepaleido, o nusprendė įsikelti į laivą ir išskrosti. Radiniai laimikio skrandyje meškeriotoją tiesiog šokiravo, jis juos nufilmavo ir filmuku pasidalijo internete.

Vaizdo įraše matyti vienas po kito iš žuvies skrandžio traukiami daiktai – šukos, dalis butelio, įvairaus dydžio užsukami kamšteliai, žiebtuvėlis, plastiko puodelių dalys.

Kaip britų leidiniui „Mirror” sakė jūrų biologas Erickas Rossas, plėšrios vandenynų žuvys plastiko gabaliukus dažnai supainioja su potencialiu grobiu. Plastikas žuvų skrandžiuose nesuyra, užkemša žarnyną, todėl tokios žuvys nebagli maitintis ir tiesiog nugaišta iš bado.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejyba ir turizmas: kaip iš turisto netapti parazitu

2018-10-26 18:26 Pasidalijimų 17 Komentarų 3

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2