Aplinkosaugininkų ūpą neretai sugadina ne tik brakonieriai, bet ir pakrančių privalumus neteisėtai išnaudoti sumanę tvorų ir statinių statytojai. Tačiau tokiam savivaliavimui greitai ateina galas. Tuo įsitikino ir nelegaliai Belmonto pramogų komplekse išdygusios pirtelės savininkas.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos bei Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcija šį rugsėjį sulaukė skundo dėl nelegalaus statinio, esančio prie pat Vilnelės upės. Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad šlaite pastatyta pirtis ir medinė terasa pūpso Vilnelės apsaugos juostoje.

Įmonės, kuriai priklauso pirtis, vadovas paaiškino, kad pirtis buvo naudojama daugiausia asmeninėms reikmėms, klientams šis statinys esą nebuvo nuomojamas. Vis dėlto, tai nepakeitė fakto, kad statinys pastatytas saugomoje pakrantės juostoje.

Vilnelės krante išdygęs statinys netrukus bus nugriautas
Vilnelės krante išdygęs statinys netrukus bus nugriautas
© Vilniaus RAAD

Už šiuos neteisėtus veiksmus pirties savininkas buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn, taip pat aplinkosaugos pareigūnai privalomuoju nurodymu įpareigojo pirtį ir terasą iš pakrantės apsaugos juostos pašalinti. Be to, specialistai turės įvertinti dėl pirties ir terasos statybų gamtai padarytą žalą.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejyba ir turizmas: kaip iš turisto netapti parazitu

2018-10-26 18:26 Pasidalijimų 17 Komentarų 3

Upė (ne)gali tekėti laisvai?

2018-07-09 18:00 Pasidalijimų 30 Komentarų 2