Mitais apipinti didieji vandenų plėšrūnai šamai – laukiamas Lietuvos meškeriotojų laimikis. Žvejai juos vertina ne tik dėl gurmaniškų poreikių, bet ir dėl nepamirštamų kovų. Nors šamai laikomi tingiomis žuvimis, dešimtis, o kartais ir šimtus kilogramų sveriantys galiūnai tampa kietu riešutėliu net labiausiai patyrusiems. Tiesa, kaip ir daugelio kitų žuvų, šamų ištekliai Lietuvoje vis mąžta, todėl aplinkosaugininkai ir vandens telkinių nuomotojai deda visas pastangas mėgindami juos atkurti.

Baigiantis rudeniniams įžuvinimams, žvejų mėgėjų asociacijos „Rivida“ nariai Radviliškio rajone esantį Vaitiekūnų tvenkinį praturtino šamais. Iš viso į tvenkinį paleisti 300 šamukų. Tiesa, žvejams teks apsišarvuoti kantrybe, kol žuvys paaugs. Mat šamus galima žvejoti ne mažesnius kaip 75 centimetrų dydžio ir vienos žvejybos metu galima pagauti ne daugiau kaip vieną žuvį.

Įžuvinimo darbai
Įžuvinimo darbai
© Šiaulių RAAD

Pagavus daugiau ar mažesnius nei numatyta šamus, žvejui grėstu ne tik administracinė atsakomybė, bet ir tektų atlyginti nemenką žalą gamtai – 290 eurų už kiekvieną žuvį.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tvenkiniuose apsigyveno beveik 1000 karpių

2017-11-30 12:36 Pasidalijimų 26

Į tvenkinį paleido šimtus šamukų

2017-11-16 11:45 Pasidalijimų 127 Komentarų 1

Mariose apsigyveno suaugusios žuvys, bet jų gaudyti nebus galima

2017-11-15 07:35 Pasidalijimų 131 Komentarų 5

Dienos klausimas