Kaip ir kitose gyvenimo sferose, taip ir meškeriojimo pasaulyje, besikeičiančios mados ir tendencijos matomos akivaizdžiai. Kažkada buvusius labai populiarius žūklės stilius keičia nauji. Dirbtiniai masalai, užkariavę kone visą pasauly, lieka užmarštyje, o naujai atsiradę tampa mirtinais ginklais meškeriotojo arsenale. Dirbtinių masalų dydžiai, tipai bei rūšys, naudojami tik jūrose ir vandenynuose, dabar savo vietą randa ir gėluose vandenyse. Ir atvirkščiai, jūrinės žuvys bandomos gaudyti viliokliais, savo dydžiu labiau primenančiais ežeruose ir upėse naudojamus masalus.

Jau kuris laikas galime stebėti intensyvias dirbtinių masalų mažėjimo arba didėjimo tendencijas. Šalys ir jose įsikūrusios žūklės įrankių firmos, kurios neįsivaizdavo lydekų ir ešerių žūklės be didelių jerk tipo voblerių, dabar vis dažniau gamina pakankamai mažus, jiems neįprastus masalus.

Pavyzdžiui, Danijos kompanija „Westin“. Seniau jos gaminamų dirbtinių masalų asortimente dominuodavo Lietuvos meškeriotojui tikrus milžinus primenantys vobleriai ir silikoniniai masalai. Dabar ši Skandinavijos kompanija vis dažniau gamina ypač mažo dydžio guminukus ir voblerius. Priežastys labai paprastos – žūklės įrankių gamintoja plečiasi, skirtingos rinkos kelia savo reikalavimus, be to, ir „namuose“, Skandinavijoje, žvejai vis dažniau mėgsta gaudyti subtilesniais įrankiais.

"Westin" guminukas
"Westin" guminukas
© Matas Jonaitis

Tuo tarpu Japonų žūklės įrankių kompanijos, garsėjančios savo miniatiūriniais masalais ir ypač delikačiais spiningais bei muselinėmis meškerėmis, pradeda gaminti tikrus masalus – gigantus. Pavyzdžiui, kompanija „Keitech“ pernai pristatė didelių silikoninių masalų seriją. Šiemet šie masalai jau tapo ypač paklausūs. Tokie pokyčiai labiau susiję su eksportu ir Europos bei Šiaurės Amerikos rinkų užgaidomis, nei su vietinėmis Japonijos žūklės madomis ir tendencijomis.

Suomiai ir jų žūklės pasaulio įrankių žvaigždė, kompanija „Rapala“, taip pat pasuko masalų didinimo keliu. Žymius kompanijos gaminamų voblerių modelius papildė gerokai didesni „vyresnieji broliai“. Gal taip bandoma akcentuoti „šiaurietišką gymį“ ir išsiskirti iš vis labiau pasaulinę voblerių rinką užkariaujančių masalų iš tekančios saulės šalies? Tačiau reikia pasidžiaugti, kad „Rapala“ savo produkciją vis dar gamina Europoje ir dar daugiau – mums artimoje Estijoje.

"Rapala" vobleris
"Rapala" vobleris
© Matas Jonaitis

Apibendrinus, galime pasakyti, kad pasaulinės tendencijos yra išties įvairialypės. Jau negalėtume sakyti, kad meškeriotai „alpsta“ nuo tam tikro dydžio ar tipo masalų. Kažkada buvusias žymias sukriukių, voblelių, didelių voblerių, silikoninių masalų eras keičia platus, įvairiausiom spalvom ir dydžiais mirgantis dirbtinių masalų kaleidoskopas. Ir tik mūsų pačių reikalas, ar pasirinksime vos už nagą didesnį vobleriuką, ar bandysime suvilioti plėšrūną su „pusmetriniu“ guminuku.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejybinė kepurė. Kokią pasirinkti?

2019-03-14 18:58 Komentarų 3

Kokias plūdes rinktis pavasarį

2019-03-05 17:46 Komentarų 2

Kodėl lūžta meškerės?

2019-03-03 16:05 Komentarų 1