Dar tais laikais, kai sliekai buvo be išimties kasami, o ne perkami žūklės reikmenų parduotuvėse, meškeriotojai itin vertino vieną šių žemrausių rūšį, lotyniškai vadinamą Allobophora chlorotica arba žaliuoju slieku. Šie sliekai nebūna itin dideli, jie yra ne įprastos raudonos, o žalsvos, samaninės spalvos, jų uodegos galas dažnai būna geltonas.

Taigi, turime apie šiuos sliekus dvi naujienas – gerą ir blogą. Šįkart pradėkime nuo gerosios.

O ji yra ta, kad būtent šios rūšies sliekai ypač patinka žuvims. Nežinia kodėl, bet žvynuotosioms jie patinka kur kas labiau nei bet kurie sliekai, kurių galėtumėte įsigyti bet kurioje žūklės reikmenų parduotuvėje. Jie pasižymi dideliu gyvibingumu, tvirtesne struktūra, tad ant kabliuko labai ilgai išlieka judrūs ir vilioja žuvis. Be to, šiuos sliekus kažkodėl mėgsta stambios žuvys. Būna, kad kimba karšiukai, o dėžutėje atsitiktinai radus būtent tokį slieką ir jį užvėrus ant kabliuko, meškerę iškart sulenkia stambus auksašonis.

Dabar blogoji naujiena: šių sliekų nenusipirksite, neprisiauginsite ir net neprisikasite vartydami velėną. Vienintelis būdas jų rasti – keliauti ten, kur ganosi įvairūs gyvuliai, vartyti sudžiūvusį mėšlą ir sliekus rinkti iš ten.

Šiais laikais tai tikrai nėra įprastas būdas apsirūpinti masalu. Bet jei nesate baisiai alergiškas šiokiai tokiai smarvei ir purvui, juo pasinaudoti tikrai verta. Dar daugiau, išduosime vieną paslaptį: ypač verta, jei norite sugauti lyną.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kam šiais laikais reikalingi rankų darbo vobleriai?

2018-06-14 08:10 Pasidalijimų 17 Komentarų 1

Pigūs vobleriai lydekoms – kur juos pirkti?

2018-05-13 16:50 Pasidalijimų 25 Komentarų 4