Spiningautojų jau seniai nestebina dirbtiniams masalams skirti įvairūs atraktantai. Žinoma, netrūksta ir skeptikų, manančių, jog tokie kvapai skirti tik patuštinti žvejų kišenes ir jokio realaus poveikio neturi. Tačiau tai, ką siūlo ši Norvegų kompanija, gali priversti persigalvoti ir didžiausius skeptikus.

Norvegas Svenas Kvalvikas ilgai nešiojosi įdėją sukurti ekologišką ir efektyvų atraktantą, kuris itin viliotų žuvis. Taigi jis nukeliavo į Norvegijos Trumsės miestą, kuriame įsikūręs vienas pirmaujančių mokslinių žuvininkystės ir jūrų biotechnologijos centrų, ir pasitelkęs į pagalbą mokslininkus ėmėsi darbo.

Visa tai prasidėjo 2011 metais, o pernai Sveno įkurtos bendrovės gaminami atraktantai „Kvalvik Baits” jau laimėjo didžiausios žūklės reikmenų parodos Europoje EFFTEX apdovanojimą.

„Kvalvik Baits” - tai minkšti, biologiškai skaidūs klijai, kurie užtepti ant masalo greitai nenusplauna. Jie pasižymi itin koncentruotu kvapu, kuris traukia žuvis. Kol kas gaminami trijų tipų atraktantai – menkėms, otams ir lašišoms bei šlakiams.

„Kvalvik Baits” kūrėjai akcentuoja, kad šiuos kvapus sukūrė pirmaujančios Norvegijos mokslinių tyrimų institucijos, visas jų poveikis žuvims yra moksliškai įrodytas ir dokumentuotas.

Ir iš ties tuo neįmanoma netikėti, kai pasižiūri štai šį Trumsės akvakultūros mokslinių tyrimų stotyje nufilmuotą eksperimentą su „Kvalvik Baits” ir menkėmis.

Gaudant kietaisiais masalais „Kvalvik Baits” siūloma tepti ant jų, naudojant silikoninius masalus padaryti įpjovas ir atraktantą suleisti į jas. Lašišoms ir šlakiams skirtas atraktantas tepamas tiesiog ant muselių. Tiesa, jo nerekomenduojama naudoti sausoms muselėms, nes sumažėja plūdrumas.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ieškote valo žiemai? Atkreipkite dėmesį į šią naujieną

2018-01-05 14:40 Pasidalijimų 49 Komentarų 2

Žiema ir upėtakiai: kokius masalus rinktis sezono pradžioje

2018-01-02 15:12 Pasidalijimų 34 Komentarų 1

Unikalūs švedų masalai didžiosioms lydekoms

2017-11-29 07:40 Pasidalijimų 124 Komentarų 3

„Rapala” naujiena – mažas, bet piktas vobleriukas

2017-11-09 07:35 Pasidalijimų 47 Komentarų 1

Ką reikia žinoti apie valo (ne)matomumą po vandeniu?

2017-10-31 14:07 Pasidalijimų 66 Komentarų 1

Dienos klausimas