Žvejybos praktikoje dažnai pasitaikantis galvos skausmas – įrankių neuniversalumas. Kotas, puikiai tinkantis gaudyti vienos rūšies žuvis, su kitomis gali pasirodyti visiškas vidutiniokas. Ta pati taisyklė galioja ir išbandant savo jėgas skirtinguose vandens telkiniuose. Dėl šios priežasties du patyrę žvejai, Andrew Lee ir James Loke sumanė sukurti pirmą pasaulyje meškerės ilgintuvą „Jigbutt“.

Startuolių platformoje kickstarter.com pasirodęs įrankis jau spėjo sulaukti dėmesio. Kol kas platformoje pateikiami tik prototipų atvaizdai, bet kūrėjai tikisi, kad pavyks surinkti reikiamą pinigų sumą masinei gamybai pradėti.

Pagrindinės „Jigbutt“ funkcijos – patobulinti meškerykotį ir praplėsti jo galimybių ribas. Įrankio aprašyme teigiama, kad meškerės ilgintuvas pagelbės kovoje su didžiosiomis žuvimis, suteikdamas meškerei papildomos jėgos. Ilgesne meškere bus lengviau įvaldyti kastingo meną ir toliau užmesti masalą.

Toks išradimas turėtų ypač pradžiuginti žūklaujančius jūroje. „Jigbutt“ padarytas iš medžiagų orlaiviams gaminti, taigi, yra lengvas, patvarus, be to, atsparus druskingo vandens poveikiui. Pasak kūrėjų, ypač pasistengta siekiant sukurti kuo universaliau pritaikytą įrankį, todėl „Jigbutt“ bus galima naudoti su skirtingo diametro (nuo 23 mm iki 30 mm) meškerėmis.

Kolkas realaus įrankio žvejams įsigyti nėra galimybės. Jei kampanija pasiseks ir kūrėjai gaus pakankamai lėšų, fabrike pirmieji „Jigbutt“ ilgintuvai bus pradėti gaminti šių metų liepą, o žvejus pasieks rugsėjį.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujasis Sufix 131 G-CORE® pintas valas

2019-04-16 15:20 Pasidalijimų 57

Žvejybinė kepurė. Kokią pasirinkti?

2019-03-14 18:58 Komentarų 4

Kokias plūdes rinktis pavasarį

2019-03-05 17:46 Komentarų 2

Kodėl lūžta meškerės?

2019-03-03 16:05 Komentarų 1