Anksčiau ar vėliau ledas vis tiek bus, o meškeriotojai puls gaudyti ešerių. Pastaraisiais metais šių žuvų žūklėje ypač išpopuliarėjo vadinamosios švytuoklės, tad nieko keisto, jog gamintojai siūlo vis naujų šio tipo masalų. Kai kurie jų išties labai įdomūs.

Švytuoklė iš esmės yra paprastas masalas ir atrodo, kad erdvės jam tobulinti ir keisti nėra daug. Tačiau jauna amerikiečių bendrovė „Freedom Tackle” į švytuoklės konstrukciją pažiūrėjo kūrybiškai ir sukūrė masalą, kuris gana smarkiai skiriasi nuo to, ką siūlo konkurentai.

„Turn Back Shad” pavadinta švytuoklė gaminama ne iš švino, o iš vientiso metalo lydinio, iš kurio formuojamas tiek kūnas, tiek masalo uodega. Tokiu būdu „Turn Back Shad” išvengia daugelį kitų švytuoklių kamuojančios problemos – nuolat lūžinėjančių uodegėlių.

Tačiau dar didesnis „Turn Back Shad” išskirtinumas yra tas, kad ši švytuoklė laisvai sukasi aplink savo ašį, užmauta ant skersai jos pervertos ašelės, kurios viename gale kabinamas kabliukas, o prie kito rišamas valas.

Tradicinės švyuoklės, kurių kilpelė valui rišti yra įmontuota stacionariai, po trūktelėjimo nutolsta nuo pradinio taško ir tuomet sukdamos mažėjančius ratus į jį grįžta. Tuo metu „Turn Back Shad” tolimajame taške ant ašies apsisuka 180 laipsnių kampu ir šauna atgal.

Be to, ant „Turn Back Shad” ašelės dar yra užmautas ir laisvai slankiojantis karoliukas, kuris timptelėjus masalą į jį atsimuša ir sukelia ešerių dėmesį atkreipiantį garsą, panašiai kaip gaudant „Texas Rig” ar „Carolina Rig” sistemėlėmis.

„Turn Back Shad” švytuoklės gaminamos keturių dydžių – nuo 3 iki 9 cm, jos sveria nuo 3 iki 28 gramų. Žvejai gali rinktis iš 8 spalvų.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip išsirinkti žieminį spiningėlį

2019-01-06 11:10 Pasidalijimų 12

Kam žūklėje reikalingi pavadėliai?

2018-10-09 10:10 Pasidalijimų 7 Komentarų 2

Ritės priežiūra: į ką atkreipti dėmesį renkantis ritę

2018-10-02 10:10 Pasidalijimų 22 Komentarų 1