Šiandien kelias valandas pavyko praleisti prie upės, kur išbandžiau dar vakar parduotuvėje gulėjusį Mantaray Elite Medium feeder 3.6m iki 75 gr. užmetimo meškerykotį. Apie jį ir norėčiau kiek daugiau papasakoti, nes pirmi įspūdžiai tikrai lenkia turėtus lūkesčius.

Trumpai apie jo technines charakteristikas:

 • Ilgis: 3.6 m;
 • Svoris: 205 gr;
 • Transportavimo ilgis: 126 cm;
 • Dalys: 3+2;
 • Medžiaga: anglies pluoštas;
 • Rankena: Kamštinė;
 • Akcija: Progresyvi;
 • Maks. testas: 75 gr;
 • Pirmo žiedo skersmuo: 16 mm;
 • Viršūnėlės skersmuo: 3,4 mm;
 • Dėklas: minkštas medžiaginis + tūba.

Na, bet charakteristikos charakteristikomis, svarbiausia – pirmas įspūdis. O jis išties geras, dar parduotuvėje, kai gauni meškerykotį ne tik medžiaginiame dėkle, tačiau dar ir plastikinėje, tvirtoje tūboje, tai išties nuteikia labai teigiamai. Ir, nors visus savo feederius transportuoju dėkle su ritėmis, ši tūba puikiai tiks saugoti spiningams įvairiuose žygiuose.

Meškerykočio bandymas vyko vidutinės tėkmės upėje, su nedideliu, iki 2,3 metro gyliu, kur 60 gramų šėryklėlę 20 metrų atstume karts nuo karto prarisdavo. Kibo vidutinio dydžio kuojos ir pusę kilogramo sveriantys karšiukai – pats tas koto krikštui. Manau, šis meškerykotis tiks ne tik stovinčiame vandenyje, bet ir vidutinės tėkmės upėse.

Meškerykotis išties labai lengvas, liaunas ir grakštus. Mintyse jį bandžiau lyginti su Drennan Medium feeder, tačiau be reikalo – jie visiškai kitokie. Greičiau reiktų lyginti su Acolyte serija. Mantaray Elite Medium yra labai plonu, slim blanku, lengvas, kas visiškai nevargina rankos. Rodos, juo gali visą dieną lupti intensyviai kimbančią smulkmę ir tai neatsibos, o ranka nepavargs.

Į akis pirma krenta meškerykočio žiedeliai. Jie lyg nukopijuoti iš match tipo plūdinių meškerykočių – ant aukštų kojelių, atitraukti nuo blanko ir lengvi. Nežinau, ar dėl žiedelių, ar dėl progresyvios blanko akcijos, tačiau šėrykla metasi šiuo meškerykočiu labai puikiai ir be didesnių pastangų.

Naudojau 0.12 mm storio 4 gijų pintą valą, tad gaudyti buvo vienas malonumas. Dar apie akciją, ji tikrai labai neįprasta. Kol meškerykotis neapkrautas, dirba praktiškai tiktai viršūnėlė, visa kita išlieka labai standu, o gavus apkrovos, į darbą įsijungia praktiškai visas blankas ir iš greitos akcijos pavirsta į parabolinį linkimą, kas labai padeda traukiant žuvį. Kotas išties sugeria visus žuvies smūgius, puikiai juos amortizuoja, taip atleisdamas žvejui visas klaidas.

Nors blankas ir plonas, tačiau pakankamai galingas, gaudžiau 60 ir 70 gr šėryklėlėmis ir visiškai nejaučiau didelio diskomforto. Su 80 gr šėryklėlėmis ir jauku, kotas jau apsikrauna ir drąsus metimas nepavyks, bet jis tam ir neskirtas. Smagiausias svoris – apie 50 – 60 gr šėryklėlė ir jaukas.

Meškerykotis labai jautrus, puikiai matomi net menkiausi kibimai, o kimbant karšiukui rodėsi, kad anam gale kelių kilogramų galiūnas.

Turi šis meškerykotis, mano nuomone, ir vieną trūkumą. Į komplektą įeina tik dvi viršūnėlės – 1 ir 2 uncijų, anglinės. Greitesnėje tėkmėje reiktų dar vienos – 2,5 ar 3 uncijų. Aš taip pat bandysiu sau įtraukti į komplektą ir 1 ar 0,75 uncijų stiklinę viršūnėlę žvejoti stovinčiame vandenyje.

Toks štai mano pirmas įspūdis, praleidus kelias valandas ant upės kranto. Reziumuojant, tai – Flagman gaminys, tikrai vertas kiekvieno už jį išleisto euro.

Žūklės dienoraštis

Kabliukai žūklei dugnine

2019-09-04 16:01 Pasidalijimų 4

Kabliukai žūklei plūdine

2019-08-31 15:45 Pasidalijimų 12

Netikėti meškeriotojo aksesuarai

2019-09-01 15:10 Pasidalijimų 12

Techniniai failai: „waggler“ plūdės

2019-08-05 14:14 Pasidalijimų 26

Techniniai failai: pavadėlinės

2019-08-01 13:24 Pasidalijimų 1 Komentarų 1

Plūdė – lazdelė ir ką galima ja sugauti

2019-06-03 14:15 Pasidalijimų 368 Komentarų 3

Kablio testas: „Boloniškojo“ tipo meškerykotis iki 70€

2019-05-27 18:45 Pasidalijimų 35 Komentarų 1