Įpusėjus vasarai sekliuose ežeruose, kurie džiugino pavasarį, pasidaro praktiškai nebeįmanoma žvejoti dėl suvešėjusių vandenžolių. Kai kuriuose vandens telkiniuose jos padngia net visą vandens paviršių. Tačiau yra masalų, kuriais galima gaudyti ir tokiomis sąlygomis. Svarbiausia, kad žūklė jais itin efektinga.

Vienas tokių masalų – vadinamasis kroatiškas kiaušinis. Šis masalas keistu pavadinimu ir atrodo gana keistai – tai dažniausiai iš balzos medžio drožtas masyvus 7-9 cm kiaušinio formos bumbulas, turintis stacionariai įtvirtintą kabliuką, kurio geluonis lenktas į viršų.

Zagrebo kilęs masalas tiesiog neįtikėtinai lengvai skinasi kelią per visas vandenžoles, užlipa ant lelijų lapų ir vėl nuo jų nulipa. Vandens paviršiumi traukiamas masalas lydekoms galbūt primeną varlę, galbūt kokį kitą gyvį, bet dantytosios jį puolą itin agresyviai.

Kroatiški kiaušiniai dažniausiai traukiami staigiais trūktelėjimais, panašiai kaip popper tipo vobleriai. Kai kurie kiaušiniai priekyje net turi duobeles, kurios sukelia didesnį masalo bulktelėjimą vandens paviršiuje.

Spiningą žvejybai tokiais masalais reikėtų rinktis kietesnį ir tvirtesnį. Su tokiu ir masalą valdyti bus lengviau, ir užkibusią lydeką galėsite be ceremonijų lupti iš žolynų. Valas, žinoma, taip pat turi būti atitinkamas, geriau pintas.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip išsirinkti galvakablį?

2018-06-30 14:35 Pasidalijimų 26

Nesuklyskite rinkdamiesi įrankius žūklei upėje

2018-06-09 11:40 Pasidalijimų 11 Komentarų 2