Rengiantis žūklei vidutinėse upėse, reikia tik šiek tiek per­tvarkyti įrangą, kuri skirta žūklei upokšniuose. Pirmiausia pa­renkamas stangresnis spiningo meškerykotis, kuriuo galima svaidyti 5 – 30 g masalus. Tai – „Light” ir „Medium Light” klasės įrankiai, kurių ilgis 2,10 – 2,40 m. Atsižvelgiant į žūklės specifiką ir masalų tipus, optimaliausias yra 2,40 m ilgio spiningas su šmaikščia viršūne, nes stambių žuvų žūklei srovėje naudoja­mos įvairiausios vartiklės. Šis masalų tipas labiausiai praverčia, kai reikia užmesti masalą 20 - 30 m ir neįmanoma prisėlinti prie žuvies slėptuvės arčiau.

Žūklei vidutinėse upėse naudojami storesnį valai – 0,22 - 0,28 mm skersmens. Žūklei srovėje nenaudojami pinti valai, nes kliūdami už šakelių, kerplėšų, akmenų gana greitai išsipašo.

Trečia, žvejojant vidutinėse upėse patartina parinkti šiek tiek didesnius nei upokšniui ričių modelius. Pageidautina, kad ri­tės turėtų dvejopą valo nuslydimo mechanizmo (terkšlių) re­guliatorių. Vieną – įprastą, o antrą – momentinį. Kovojant su stipriu priešininku gana ribotoje erdvėje, dažnai prireikia pri­veržti arba atleisti terkšlę. Reguliatorius turi būti įtaisytas ritės gale, o ne priekyje, kad jį būtų galima sugraibyti ne tik plika ranka, bet ir su pirštine.

Daugiau patarimų žvejams ieškokite portale gowild.lt

Gowild.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kokio storio valus rinktis?

2019-02-18 10:23 Komentarų 1