Dugninės žvejybos mėgėjų klubas dalinasi patarimais, kaip nesunkiai namuose pasigaminti skystą česnakinį dipą, purškalą žvejybai.

Mano pirmi dipai buvo pagaminti vandens pagrindu, tai yra, išspausti česnakai, sumaišyti su vandeniu. Būdavo dienų, kada dar įdėdavau jūros druskos ar vanilinio cukraus dėl skonio. Negaliu pasakyti, kad tokie dipai nedirbdavo, bet jie gesdavo. Laikui bėgant susipažinau su dauguma žvejų iš kitų šalių ir daug ko iš jų išmokau, pavyzdžiui, pora receptų, kaip pasigaminti skanių dipų.

Norint pasigaminti ilgalaikį ir skanų dipą, kuris negestų ir dirbtų, mums reikės:

  • Česnakų;
  • Spirito;
  • Glicerino;
  • Virinto vandens.

Česnakinis dipas namuose: pasigaminti reikės tik kelių ingredientų
© feederfishing.lt

Česnakas mums reikalingas dėl savo aromato; spiritas – kad išgauti aromatą iš česnako; glicerinas – išsaugoti ir duoti saldumą; vanduo – kad dipas būtų skaistesnis ir gerai išsipurkštų iš buteliuko. Česnakus geriau naudoti kaimiškus, o ne iš prekybos centrų, kur jie atvežami iš Kinijos. Jie silpnesni negu mūsų kaimiški. Iš pradžių reikia viską pasisverti ir pamatuoti, patogiausia tai atlikti su medicininiu švirkštu.

Ant mažų svarstyklių svėriau paruoštus česnakus, pavyzdžiui, 100 gr česnakų reikės 100 gr spirito. Toks santykis išliks krapams, uogoms ir gyvos kilmės masalams, sąnaudos bus lygios vienas prieš vieną. O pavyzdžiui kalendros, kanapių, krapų sėkloms, riešutams, pipirams ir kitiems pakaktų 40 – 60 gr sėklų užpilti 100 gr spirito. Kuo labiau spirito proporcija bus lygi sėklų proporcijai, tuo aromatas bus stipresnis.

Česnakinis dipas namuose: pasigaminti reikės tik kelių ingredientų
© feederfishing.lt

Po svėrimo česnakas pjaustomas mažais gabaliukais ir keliauja į stiklainį, kur jį užpilame spiritu. Stiklainį reikia stipriai sandariai užsukti ir palikti stovėti tamsioje sausoje vietoje. Pritraukimo procesas turi vykti ne mažiau 2 – 3 savaites, jei darome purškalą su spiritu, o jei su degtine – apie 3 mėnesius. Vėliau, kai ateina laikas, atidarome stiklainį ir su medicininiu švirkštu paimame mums reikalingą kiekį. Nereikia daryti viso kiekio iš karto. Tegul toliau stovi mūsų trauktinė ir traukia dar daugiau aromato. Kuo ilgiau stovės, tuo stipresnis aromatas bus. Reikalingas kiekis išskaičiuojamas pagal mūsų tarą, kur ir bus laikomas dipas. Recepto proporcija tokia: 50 procentų trauktinės, 25 glicerino ir 25 vandens.

Česnakinis dipas namuose: pasigaminti reikės tik kelių ingredientų
© feederfishing.lt

Aš tarai naudoju medicininius indelius – purškalus nuo vaistų, pavyzdžiui, nuo purškalo į nosį Vibrocil ar nuo kitų ausų, akių lašų. Juos išrenku, išplaunu ir pavirinu. Galima naudoti ir firminius tuščius ar nupirkti parduotuvėje, kur prekiauja pilstomais kvepalais. Mano šiandieninė tara buvo 30 ml, tai aš paėmiau 15 ml trauktinės, 7,5 ml glicerino ir 7,5 ml vandens.

Česnakinis dipas namuose: pasigaminti reikės tik kelių ingredientų
© feederfishing.lt

Viską kartu gerai išmaišiau ir išnešiau į balkoną išvėdinti spirito kvapą dalinai ar visiškai. Vėliau dipas keliauja į savo tarą ir yra visiškai paruoštas žvejybai.

feederfishing.lt

Mano augintiniai

2019-11-16 13:30 Pasidalijimų 298

Kur laikyti pavadėlius?

2019-06-22 13:45 Pasidalijimų 25 Komentarų 1

Jauko bomba

2019-06-10 09:10 Pasidalijimų 356 Komentarų 1

Kaip ant ritės suvynioti naują valą?

2019-05-05 14:55 Pasidalijimų 39