Pavasarį iš ledų išsivadavusiose upėse kasdien verda vis daugiau gyvybės, geidžiamiausias žvejų laimikis šiuo metu, žinoma, yra šapalai. Šiuo metu geriausias įrankis šių žuvų žūklėje yra plūdinė meškerė. O geriausias masalas – paprasčiausias batonas.

Batonas šapalus vilioja ištisus metus, bet meškeriotojai ant kabliuko dažniausiai jį veria ankstyvą pavasarį. Tiesiog kitu metų laiku upėje ir taip netrūksta maisto, šapalai randa įvairesnio grobio, todįl ir batoną nukonkuruoja kiti masalai. Bet ankstyvą pavasarį – tai masalas numeris vienas.

Batonas yra geras masalas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jis gerai matomas drumstoje pavasarinėje upėje. Antra, ant kabliuko užspaustą batono minkštimo gabalėlį žuvims su srove galima pateikti labai natūraliai. Trečia, batonas yra lengvas masalas, todėl šapalai jį griebia užtikrintai ir ne iškart pajunta klastą.

Sistemėlė žūklei batonu yra labai paprasta. Ją sudaro lašo formos plūdė, slankiojantis svarelis ir gana ilgas pavadėlis. Ant kabliuko užvertas batonas plukdomas pasroviui, vis prilaikant iš ritės slenkantį valą, kad pristabdytas masalas kartais pakiltų vidurinių vandens sluoksnių link.

Net ir nesulaukus kibimo masalo plukdymo pabaigoje reikia švelniai pakirsti. Tuomet batonas nukrenta nuo kabliuko ir toliau plaukdamas pasroviui tampa jauku.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Muselininko arsenalas: apsiuvos

2018-09-30 12:20 Pasidalijimų 3

Parodė, kaip nuo A iki Z pasigaminti medinę valtį

2018-07-28 09:50 Pasidalijimų 62 Komentarų 2

Ką daryti, kad nežūtų apsiuvų lervos?

2018-07-22 10:40 Pasidalijimų 4