KABLYS.lt dalinasi lietuvių karpininkų įspūdžiais iš FIPSed pasaulio karpių gaudymo varžybų, vykstančių Vengrijoje, Deseda ežere. Šį kartą karpininkas Jurgis Gudauskas dalinasi paskutiniais įspūdžiais iš pasaulio karpiavimo varžybų ir atskleidžia, kuri vieta atiteko lietuvių komandai.

parengta pagal laukarpis.lt ir zvejokliai.lt informaciją

Trečioji diena

Po vakarinio svėrimo mes jau „nuobodžiai“ šeštoje vietoje. Nors rezultatai paskelbti, žinome, kad vyrai A zonoje turi pasvertą, tačiau į vakarinius skaičius neįtrauktą, 11 kg karpį, o B zonos sportininkų maišuose – du 4-5 kg karpiai.

Atrodytų, kelios žuvelės, tačiau jos gali pakeisti daug ką: jei zonose artimi konkurentai negaudys, pakilsime, jei gaudys – turėsime gaudyti ir mes. Va taip sėdėdami kempingo terasoje praleidžiame geras 3 valandas, skaičiuojame kiekvienos zonos tikimybes, galimybes ir grėsmes: kiek reiktų pagauti, kad pozicija pakiltume. O gal geriau visai negaudyti, tačiau leisti konkurentams, kad nustumtų komandas, zonoje stovinčias žemiau, tačiau bendruose rezultatuose – aukščiau. Juk visi dar prisimename pernai metus, kad galėjome laimėti auksą, jei būtų pagavusios Italijos arba Rumunijos komandos, kurios būtų nustūmę Rusiją į antrą vietą.

Ketvirtoji diena

Vakar, būdami 6 vietoje, skaičiavome visas įmanomas galimybes kilti į 5-ą: kokios konkurentų komandos kokiuose sektoriuose turi nepagauti, o kokios, atvirkščiai, pagaudamos mums atvertų kelią į aukštesnę poziciją bendroje lentelėje. Šį rytą, sužinoję, kad išlaikėme 6 poziciją, vėl puolėme skaičiuoti minimalų pagautos žuvies skaičių, kuris mus stumteltų viena pozicija aukštyn. O svarbiausia, kad ryte A ir B zonos turėjo žuvų svėrimui ir C zonoje sėdintys vyrai ištraukė vieną nedidelį karpį.
Taip susigyvenome su ta 6 vieta, kad nepastebėjome grėsmės iš apačios ir paskutinėmis valandomis iššovę mus aplenkė kroatai...

Taigi, Lietuvos rinktinė 19-ame FIPSed pasaulio karpių gaudymo čempionate užėmė 7 vietą iš 26 dalyvavusių komandų. Virš mūsų išsirikiavo pirmą vietą užėmusi Ukraina, antrą – Rumunija, trečią – Prancūzija, ketvirtą – Rusija, penktą – Serbija, šeštą – Kroatija.

Ar 7 vieta gerai, ar blogai? Jei klaustumėte manęs, mačiusio beveik visus ankstesnius čempionatus, kur dalyvavo mūsiškai, atsakyčiau, jog patekti į pirmą čempionato dešimtuką reikia daug pastangų, vargo ir išankstinio pasiruošimo. O mes, užėmę 7 vietą, aplenkėme ir čempionato šeimininkus vengrus, ir karpizmo pradininkus anglus, ir dar krūvą tikrai pajėgių ir kovingų rinktinių! Na, o Rimantas su Gintaru trinktelėjo kaip reikalas. Šių sportininkų dvejetas – penktas pasaulyje!

Ar galėjome geriau? Tikrai taip. Daug žuvų praradome kliuviniuose. Na, o ar rinktinės pasirinkta taktika pasiteisino, kartu su jumis lauksiu Tomo pasakojimo grįžus į Lietuvą.

Tingintiems nagrinėti lenteles pateiksiu kiekvienos mūsų vyrų komandas rezultatų santrumpą.

A19. Justas ir Aurimas
Vieta pazonėje – 7 iš 13
Vieta porų reitinge – 38 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 7 / 31,092 kg

B1. Rimantas ir Gintaras
Vieta pazonėje – 1 iš 13
Vieta porų reitinge – 5 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 22 / 78,750 kg

C9. Darius ir Modestas
Vieta pazonėje – 5 iš 13
Vieta porų reitinge – 29 iš 78
Pagautos žuvys / svoris: 5 / 30,031 kg

Vyrai su visais daiktais jau supakuoti ir atvežti į mūsų kempingą. Visi nuprausti, kai kurie, labiau išalkę, jau ir Kapošvaro McDonalds maistu pamaitinti. Tvarkomės, ilsimės ir laukiame iškilmingos uždarymo ceremonijos, kurioje oficialiai pagerbsime čempionato laimėtojus. Na, o neoficialus uždarymo baliaus tikslas kaip ir kasmet – iš kitų metų čempionatą rengiančios šalies atstovų surinkti kuo daugiau informacijos apie būsimą telkinį. Kitąmet Serbijoje vyksiančio pasaulio čempionato ežeras apipintas gandais: vieni tvirtina, kad jis tik dabar kasamas ir dar neprileistas vandens, kiti – kad tai 270 hektarų senvagė vos ne Bratislavos centre.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Punioje atgyja kultinės žūklės varžybos

2018-08-21 17:25 Pasidalijimų 10

Tauragėje buriasi karpiavimo asai

2018-08-21 12:11 Pasidalijimų 65 Komentarų 2

Suremk meškeres: Kupiškio mariose karaliaus spiningautojai

2018-07-30 16:47 Pasidalijimų 79 Komentarų 1

Kablys.lt vasaros kalendorius: rask, kur suremti meškeres

2018-06-21 10:34 Pasidalijimų 7 Komentarų 1