Lietuvoje kiekvieną žiemą vyksta net dvi stintų šventės – Palangoje ir Nidoje. Ir vis dėlto rodydami tokią pagarbą šioms žuvelėms nesame kažkuo išskirtiniai. Stintos yra mėgstamos visame Šiaurės pusrutulyje ir visur, kur jos gyvena, vyksta ir joms skirti festivaliai.

Inje mieste Pietų Korėjoje kasmet vyksta net trijų dienų stintų festivalis, kurio metu žvejojamos ir čia patvalgomos Soyango ežere gyvenančios stintos. Korėjiečiai stintas vadina bing-eo ir valgo jas žalias arba skrudintas aliejuje.

1956 metais JAV Kelso miestas pasiskelbė pasaulio stintų sostine, o prie visų įvažiavimų į miestą pastatė apie tai informuojančius reklaminius stendus. Žinoma, ta proga vyko ir nuolatinės stintų šventės.

Lewistono mieste prie Niagaros upės žemupio kasmet vyksta šventė, kurios metu iškepama ir nemokamai išdalinama apie 200 kilogramų stintų. Tiesa, šventės dalyviai raginami aukoti projektams, kuriais saugomi ir atkuriami Niagaros upės žuvų ištekliai.

Paltamo provincijoje gyvenantys suomiai taip pat turi stintų šventę – tai gegužės viduryje rengiamas festivalis Norssikarnevaali.

Daliai italų, ypač gyvenančių Kalabrijos regione, keptos stintos yra tradicinis Kalėdų vakarienės patiekalas.

Sankt Peterburge stintų šventė vyksta Nevos upėje, į kurią neršti plaukia stintos iš Baltijos jūros Suomijos įlankos.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Suremk meškeres: spalis priklausys upėtakiams

2018-09-17 10:10 Pasidalijimų 28 Komentarų 1