Serbija, Belgradas, sportinės karpių žūklės pasaulio čempionatas, Lietuvos rinktinė – būtent šie žodžiai ir jų junginiai vis dažniau pradeda suktis daugumos karpininkų galvose. Už savaitės Lietuvos rinktinės nariai žengs pirmus žingsnius Serbijos žemėje ir iš arčiau susipažins su Sava ežeru.

Spalio 1 dieną įvyks šalių registracija, o paskui kelio atgal jau nebus – reikės suremti meškeres su geriausiais žvejais pasaulyje. Lietuvių delegaciją sudarys pagrindiniai žvejai – Aurimas Katkevičius, Rimantas Kičas, Aurimas Misius, Arūnas Paluckas, Paulius Pocevičius ir Deividas Sabonis. Atsarginiai žvejai – Darius Grigaitis ir Tomas Klovas. Rinktinės kapitonai – Saulius Navickis ir Mantas Staškus. Vadovas – Tomas Būdas.

Lietuvos karpininkų rinktinė
Lietuvos karpininkų rinktinė
© Organizatoriai

Sava ežeras, kuriame vyks čempionatas, dar žinomas kaip Ada Ciganlija ar Belgrado jūra yra Sava upės ir Dunojaus sankirtoje pačiame Belgrado centre. Ilgis – 4,2 km, vidutinis plotis – apie 200 m, vidutinis gylis svyruoja tarp 4 – 6 m.

Pati vieta yra miesto traukos centras ir karštojo sezono metu ten apsilanko iki 100000 žmonių kasdien (savaitgaliais iki 300000). Pakrantėje įsikūrusios kavinės, barai ir laisvalaikio pramogos tikrai nepalengvins žūklės. Neatmestina galimybė, kad naktį gali nušvisti net fejerverkai. Pačiame ežere pilna vandens pramogų, pastoviai vyksta irklavimo čempionatai.

Paminėsiu, kad Belgrado vanduo Lietuvai šiemet jau padovanojo vienus čempionus – aukso medalį pasaulio irklavimo taurės varžybose iškovojo porinę dvivietę valtį irklavę Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius.

Be jokios abejonės, labiausiai mus domina kiek žuvies yra telkinyje – čia prasideda mistika, mitai ir gandai. Kol patys žvejai nepatikrino, tol girdėti, jog karpių labai mažai. Buvo planuota jų įleisti prieš čempionatą, bet nepavyko.

Taip pat nežinoma, kaip tokiame siaurame telkinyje bus išdėstytos komandos, o jų planuoja būti net 87 (29 šalys po tris poras). Daugiau klaustukų negu atsakymų, bet aišku tik viena – sąlygos visiems vienodos ir aukso troškimas tas pats. Lietuvos rinktinė jau turi paruošusi ne vieną planą, kaip žvejoti, kokius pašarus naudoti. Vyrai atiduos visas jėgas ir žinias, kad tik pasiektų aukštesnį rezultatą.

Žvejams labai svarbus palaikymas, tad laikykit kumščius, špygas, ištraukit savo talismanus iš žvejybinių krepšių, sukalbėkit poterius ar bet ką, kas galėtų padėti. Juk nenuneigsim, kad karpinėje žūklėje daug kas priklauso ir nuo sėkmės.

Į Serbiją lietuvių komanda išvyks jau šį sekmadienį, o visas varžybų naujienas galėsite sekti portale KABLYS.lt

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žiemos žvejų festivalyje - 20 kg sveriantys laimikiai

2019-01-07 17:05 Pasidalijimų 6 Komentarų 1