Šį savaitgalį, vasario 2-4 dienomis poledinės žūklės gerbėjai susirinks Neringoje. Čia vyks kasmetinė žūklės tradicijas puoselėjanti šventė ,,Stintapūkis 2018".

Šiemet šventės organizatoriai kvies susipažinti su išskirtinės žūklės tradicija – poledine „bumbinamąja“ stintų žvejyba. Tai vietinių kuršių žvejybos būdas, kuomet žuvis yra gaudoma tinklais, pastatytais po ledu, o žuvys į tinklus viliojamos medinių plaktukų, mušamų į po ledų pakištą lentą garsais „stinta pūki, stinta pūki, lysk į tinklą.“

Pirmąjį vasario savaitgalį ant Kuršių marių ledo planuojama ne tik demonstruoti turtingą žvejybinį paveldą, bet ir organizuoti poledinės žūklės varžybas bei, esant tinkamam orui, ledrogių čempionatą.

Dalyviai ir lankytojai susiburs į įvairias edukacines veiklas, pristatančias bendruomenės tradicijas, taip pat į žiemos šaltą nuotaiką sušildysiančią kulinarinio paveldo mugę, kurios metu panorusieji galės įsigyti įvairių kulinarinio paveldo produktų. Visą savaitgalį „Stintapūkio“ svečius linksmins meno kolektyvai ir folkloro pasirodymai.

Išsamią šventės programą galite rasti ČIA.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Varžybų organizatorius papasakojo, kaip šiemet kimba stintos

2018-02-06 17:15 Pasidalijimų 60 Komentarų 1

Stintapūkis 2018: stintos kibo, bet jas įpirko ne kiekvienas

2018-02-05 16:35 Pasidalijimų 28 Komentarų 2

Artėja laukiamiausias žvejų pasaulio renginys

2018-01-31 10:46 Pasidalijimų 152

Dienos klausimas