Prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus, jog Jungtinės Amerikos Valstijos greičiausiai trauksis iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, JAV meškeriotojai teigia esantys nusivylę tokiu savo šalies vadovo sprendimu, nes tolimesnis abejingumas klimato pokyčiams reiškia viena – daugelyje JAV vietų neliks upėtakių.

JAV aktyviai veikia organizacija „Trout Unlimited”, vienijanti šimtus tūkstančių narių ir siekianti atkurti ir saugoti natūralias žuvų, ypač upėtakių, buveines. Šiai organizacijai priklauso ne tik eiliniai meškeriotojai, jos pagrindas – ichtiologijos specialistai, teisininkai ir aplinkosaugai pasišventę politikai.

D. Trumpui paskelbus, kad JAV trauksis iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, ši įtakinga organizacija išplatino pareiškimą, kuriame aršiai kritikuoja šalies prezidento poziciją ir reiškia nuogąstavimą dėl upėtakių bei lašišų išteklių likimo.

„300 tūkst. mūsų narių bei rėmėjų yra labai nusivylę tokiu prezidento D. Trumpo pareiškimu. Dabar JAV bus tik viena iš trijų tautų pasaulyje, kurios nesutinka imtis priemonių kovoje su klimato kaita. Šis pasitraukimas iš Paryžiaus susitarimo galiausiai turės žalos mūsų vandenims, ypač upėtakių ir lašišų ištekliams. Nesvarbu, esate respublikonas ar demokratas, tikite klimato kaita ar ne, vienas faktas yra nepaneigiamas: upėtakių ir lašišų ištekliai priklauso tik nuo šalto ir švaraus vandens”, - teigiama „Trout Unlimited” pareiškime.

Jame pažymima, kad JAV miškų tarnybos mokslininkai prognozuoja, jog nesikeičiant klimato kaitos tendencijoms, greičiausiai išnyks pietinių Apalačių kalnų upių upėtakių populiacijos. Kai kuriose vakarinėse JAV valstijose upėtakių populiacijų nuostoliai gali siekti 60 ar net 90 procentų.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mėnesį žiobrių žūklę teks pamiršti

2018-05-16 14:35 Pasidalijimų 22

Ar tikrai viską žinote apie žvejybos leidimus?

2018-05-09 14:47 Pasidalijimų 34 Komentarų 3

Kur kimba svajonių lydekos ir kuo jas vilioti?

2018-04-27 20:05 Pasidalijimų 308 Komentarų 1

Dienos klausimas