Nebus lašišų – nereikės ir mūsų įrankių. Tai supratusi garsi muselinės reikmenų gamintoja kompanija „Hardy” šių žuvų išsaugojimui skyrė daugiau kaip 70 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (apie 79 tūkst. eurų).

Praėjusiais metais „Hardy” pagamino 150 lašišų žūklei skirtų muselinės ričių „Hotspur Cascapedia”. Kiekviena jų buvo įkainota daugiau kaip 1200 svarų sterlingų, o pirmuoju numeriu pažymėta šios serijos ritė aukcione buvo parduota už rekordinius 55 tūkst. svarų sterlingų.

Dalis už šias rites gautų lėšų prieš kelias dienas buvo perduotos lašišinių žuvų išsaugojimu Didžiojoje Britanijoje besirūpinančiai organizacijai „Atlantic Salmon Trust”.

Hardy ritė „Hotspur Cascapedia”
Hardy ritė „Hotspur Cascapedia”
© Gamintojo archyvas

„Matome vis daugiau įrodymų, kad Atlanto lašišų ateičiai kyla rimtas pavojus, todėl manome, jog svarbu skirti turimus išteklius, kad galėtume šią problemą išspręsti”, - sakė „Hardy” prekės ženklą valdančios korporacijos „Pure Fishing” vadovas Grantas Ottingtonas-Harrisas.

Pasak „Atlantic Salmon Trust” vykdančiosios direktorės Sarah Bayley Slater, „Hardy” skirtos lėšos bus panaudotos moksliniams tyrimams, kurie galėtų padėti atsakyti į klausimą, kodėl Jungtinėje Karalystėje mažėja lašišų, šlakių ir upėtakių ištekliai.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spiningo mados arba kokiais įrankiais žvejoja užsieniečiai

2018-10-08 10:10 Pasidalijimų 2 Komentarų 2

Dugno kliuviniai: kaip jų išvengti iš išsaugoti masalus

2018-10-10 10:05 Pasidalijimų 9 Komentarų 1