Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) kviečia saugoti gamtą kartu ir tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI).

Jais gali būti Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 18 metų, turintys nepriekaištingą reputaciją aplinkos apsaugos srityje ir neturintys teistumo už sunkius, labai sunkius nusikaltimus ar nusikaltimus aplinkai.

Taip pat tie, kuriems per paskutinius vienerius metus nebuvo įsiteisėjęs teismo apkaltinamasis nuosprendis už baudžiamuosius nusižengimus aplinkai bei nebausti administracinėmis nuobaudomis už teisės pažeidimus aplinkos apsaugos, gamtos išteklių naudojimo, gamtos, istorijos ir kultūros paminklų apsaugos srityje.

Visi norintys kartu su aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnais saugoti aplinką bei šalies gamtinius išteklius nuo neteisėtos veikos ir tapti NAAI, atitinkamai AAD valdybai (priklausomai nuo to, kur asmuo nori vykdyti veiklą) turi pateikti:

  • nustatytos formos prašymą (formą rasite čia);
  • asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  • dvi 3x4 cm formato nuotraukas;
  • statutinio pareigūno pažymėjimo kopiją (jeigu neetatiniu aplinkos apsaugos inspektoriumi nori tapti statutinis pareigūnas).

Atitinkama AAD valdyba (kontaktus rasite čia), gavusi ne mažiau kaip 5 prašymus, ne vėliau kaip po 30 darbo dienų nuo paskutinio prašymo pateikimo, organizuoja priėmimo į NAAI komisijos posėdį. Posėdžio metu pretendentai tapti NAAI turi iškaikyti egzaminą pagal aplinkos ministro nustatytą programą.

Pretendentų į NAAI žinių patikrinimo testą sudaro 50 klausimų, sudarytų iš pagrindinių aplinkos apsaugos reikalavimų bei NAAI veiklą, administracinių teisės pažeidimų teiseną reglamentuojančių ir kitų teisės aktų, kurių nuostatas privalo žinoti kiekvienas norintis tapti NAAI. Laikoma, kad egzaminas išlaikytas, jeigu atsakoma į ne mažiau kaip 80 procentų pateiktų klausimų.

Asmenims, išlaikiusiems minėtą egzaminą arba statutiniams pareigūnams, išklausiusiems įvadinius mokymus, yra išduodamas NAAI pažymėjimas.

Metų pabaigoje už aktyvų ir gerą darbą teikiant pagalbą institucijoms ir pareigūnams, vykdantiems aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, NAAI, vadovaujantis Neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių skatinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. D1-548 „Dėl Neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių skatinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nuostatomis, gali būti skatinami pinigine išmoka, padėka ar dovana.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejo kalendorius. Balandis

2019-04-02 20:25 Pasidalijimų 68