Šventiniu laikotarpiu mažmeninės prekybos vietose pagausėja akvariumuose laikomų žuvų, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba numato vykdyti neplaninius patikrinimus ne darbo metu, siekiant užtikrinti, kad prekybininkai tinkamai laikytųsi numatytų gyvūnų gerovės reikalavimų.

Pagal gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos vietose reikalavimus, yra numatyta, kad prekybininkai privalo užtikrinti gyvūnų laikymo sąlygas, visapusiškai užtikrinti žuvų gerovę ir sveikatą. Tai reiškia, kad sužalotos, pridususios žuvys turi būti nedelsiant pašalinamos iš akvariumų. Taip pat minėtose taisyklėse, priklausomai nuo žuvų rūšies, yra nustatytas didžiausias leidžiamas vandens talpyklose laikyti gyvų žuvų kiekis. Pavyzdžiui, karpių leidžiama laikyti iki 180 kg/m3, lynų – iki 170 kg/m3, nes šios žuvys yra ne tokios reiklios aplinkos sąlygoms. Tuo tarpu lašišinėms ar erškėtinėms žuvims tankis privalo būti kur kas mažesnis.

„Džiugina augantis vartotojų reiklumas ir atsakingesnis visuomenės požiūris į gyvūnų gerovės problemas. Esame dėkingi vartotojams, kurie praneša apie pastebėtus pažeidimus, netinkamai laikomus gyvūnus. Pagal galimybes stengiamės reaguoti į visus gautus signalus. Be to, prieš visas dideles šventes, kuomet išauga ir šviežios žuvies poreikis, prekybininkams primename jų įsipareigojimus“, – sakė VMVT Gyvūnų gerovės ir sveikatingumo skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spiningo mados arba kokiais įrankiais žvejoja užsieniečiai

2018-10-08 10:10 Pasidalijimų 2 Komentarų 2

Dugno kliuviniai: kaip jų išvengti iš išsaugoti masalus

2018-10-10 10:05 Pasidalijimų 9 Komentarų 1