Vienas Anglijos meškeriotojas negalėjo patikėti savo akimis, kai prie namų tekančioje upėje išvydo būrelį iki šiol neregėtų žuvų. Pabandęs vieną jų sugauti žvejys skaudžiai įsidūrė į pirštą, o atvykę aplinkosaugininkai nustatė, jog tai iš Afrikos kilę keistos rūšies šamai.

Kaip rašo žurnalas „Anglers Mail”, šamų plėšikų šeimai priskiriamas žuvis pastebėjęs meškeriotojas pirmiausiai pabandė jiems pasiūlyti ant kabliuko užvertų musės lervų, tačiau žuvys masalą ignoravo. Tada žvejys vieną žuvų čiupo rankomis, bet skaudžiai įsidūrė aštria atauga.

Iškviesti aplinkosaugininkai iš viso iš upės išgriebė aštuonis delno dydžio šamukus. Buvo nustatyta, kad tai Clariidae šeimos šamažuvės, dar vadinamos vaikštančiais šamais. Šios žuvys išsiskiria tuo, kad kvėpuoja oru, gali daugiau kaip 30 minučių išbūti be vandens, o krūtinės pelekus naudoja kelionėms sausuma iš vieno vandens telkinio į kitą.

Šios žuvys neretai laikomos akvariumuose, tad neabejojama, kad ir Anglijos upėje jos atsidūrė, kai kažkas nusprendė tokiu būdu atsikratyti savo augintinėmis.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rytoj visi galės žvejoti nemokamai

2018-07-05 14:08 Pasidalijimų 56

Lašalas: vieno gyvenimo istorija

2018-07-08 12:55 Pasidalijimų 4

Viena vertingiausių žuvų stringa verslininkų tinkluose

2018-07-03 07:45 Pasidalijimų 17 Komentarų 2