„Vieni dūsauja, kiti žvejoja,“ – taip komentuoja savo naujausią filmuką museline.lt komanda. Iš tiesų, dūsauti yra ko. Ši kompanija, šniūrus mėtanti ne tik Lietuvos upėse, bet ir svetur, į 6 minutes sudėjo visą Slovėnijos grožį.

Kartu su vietiniu Tomlin miestelio žvejų klubu lietuviai muselininkai lankėsi Soča slėnyje. Kaip užsimena museline.lt lyderis Ernestas Keturka, Soča slėnis – seniai pamėgta vieta dėl unikalaus Alpių grožio ir ypatingo grožio laimikio.

Soča upėje gyvena įvairios žuvys, tačiau dažniausiai pasitaikanti vietinė rūšis – marmurinis upėtakis. Žvejai taip pat sugauna paprastųjų upėtakių, vaivorykštukų ir, žinoma, kiršlių.

Tomlin žvejų klubas – vienas didžiausių Slovėnijoje, vienijantis maždaug 420 žvejų. Klubo nariai žvejoja tik muselėmis ir ypač rūpinasi marmurinio upėtakio išteklių atkūrimu. Per 20 metų darbo žvejai džiaugiasi rezultatais – marmurinių upėtakių pagausėjo, be to, jų genetika tampa vis švaresnė. Kitas Tomlin meškeriotojų taikinys – kiršliai, kuriems taip pat reikalinga pagalba.

Soča slėnis siūlo aktyvaus laisvalaikio mėgėjams ir kitokių pramogų, lieka tik išsirinkti pačias artimiausias. Kokios jos, žiūrėkite museline.lt vaizdo filmuke.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejo kalendorius. Balandis

2019-04-02 20:25 Pasidalijimų 68