Du jauni keliautojai iš Birmos per žvejybinę išvyką į Tailandą mirė, kai nusprendė suvalgyti savo laimikį – fugu žuvį, kuri netinkamai paruošta yra mirtinai nuodinga. Nors vietinis laivo kapitonas sakė to nedaryti, žvejai jo įspėjimo neklausė.

Kaip rašo britų leidinys „Mirror”, penki jauni keliautojai su vietiniu kapitonu buvo išsiruošę į dešimties dienų poilsinę ir žvejybinę kelionę. Deja, ji baigėsi dviejų iš jų mirtimi. Sugavę fugu vadinamą žuvį jie nusprendė ją čia pat ir išsikepti.

Pamatęs, ką jie ruošiasi daryti, laivo kapitonas įspėjo, kad ši žuvis nuodinga, bet keliautojai jo nesiklausė. „Aš pasakiau, kad šios žuvies nevalgytų, bet jie mane ignoravo. Ką dar galėjau padaryti?” - sakė 62-iejų kapitonas.

Užteko vos kelių kąsnelių fugu žuvies mėsos ir ikrų, kad ją valgę keliautojai imtų siaubingai vemti, o iš burnų dribti putos. Mirtis juos pasiglemžė akimirksniu, dar vienas jų draugas, žuvies valgęs labai nedaug, atsidūrė ligoninėje, bet medikai daug vilčių išgyventi neduoda.

Fugu žuvų nuodai yra stipresni už kalio cianidą, tačiau specialiai ją išpjausčius ši žuvis Japonijoje laikoma delikatesu. Tačiau ją ruošti gali tik specialias licencijas turintys virėjai, nes menkiausia pjaustytojo klaidelė baigiasi valgytojo mirtimi.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Už taisyklių nesilaikymą neteko teisės naudotis ežerais

2018-11-30 14:25 Pasidalijimų 135 Komentarų 9

Lietuvoje masiškai krinta lašišos – įtaria rimtą ligą

2018-11-26 19:35 Pasidalijimų 59 Komentarų 5

Ar meškerios mūsų vaikai?

2018-11-20 19:10 Pasidalijimų 29 Komentarų 2