Pamiršti brakonieriavimą privertė virš galvų zujantys dronai

Lukas Miknevičius
  • 2017.01.10

Centrinėje Amerikoje esančiam Belizui prieš keletą metų buvo uždraustą į Europos Sąjungą importuoti žuvį, nes šioje šalyje tiesiog klestėjo brakonieriavimas. Tačiau šis draudimas netrukus bus atšauktas, nes Belizo valdžia su šia problema sugebėjo beveik susitvarkyti. 

Kaip rašo portalas nationalgeographic.com, Belizas vėl galės importuoti žuvis į Europos Sąjungą dar iki šių metų pabaigos. Ši šalis nuo 2014 metų sugebėjo labai smarkiai sumažinti brakonieriavimo mastus. O tam labiausiai pasitarnavo bepilotės skraidyklės, arba kitaip – dronai. Tie patys dronai, kuriuos vis žada pasitelkti ir Lietuvos aplinkosaugininkai, bet kurių niekas taip ir nėra matęs.

Belize yra apie 650 registruotų žvejų verslininkų laivų. Tačiau daugiau laivų žuvis dar visai neseniai gaudė nelegaliai. Belizo pakrantė yra itin raižyta, pilna daugybės iškyšulių bei įlankų, kurias iš visų pusių supa vešlios džiunglės. Tad nenuostabu, jog tokios sąlygos buvo tikras rojus brakonieriams. Juolab, kad verslinę žvejybą čia kontroliuoja tik 70 pareigūnų.

Tačiau viskas pasikeitė, kai virš Belizo pakrantės pradėjo skraidyti dronai, vaizdą perduodantys tiesiai į pareigūnų kompiuterius. O šie pastebėję nelegalų laivą netrunka prisistatyti į brakonieriavimo vietą.

„Pradėję naudoti bepilotes skraidykles pamatėme akivaizdų atgrasomąjį poveikį. Kai kuriose zonose, kur brakonieriavimas anksčiau klestėjo, dabar nelegalių laivų visai neliko“, – nationalgeographic.com sakė vienas Belizo pareigūnų.

Straipsnio šaltinis

Kablys.lt

Griežtai draudžiama KABLYS paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Kablys kaip šaltinį.

Panašūs kabliai

kuo daugiau žinosi, tuo mažiau bijosi

Sužinok apie didžiausią šių metų paslaptį pirmas.

Uždaryti