Sutvirtėjo ledas – prasideda ir žūklės varžybų sezonas

Lukas Miknevičius
  • 2017.01.09

Žiema – tai metas, kai į žūklės varžybas susirenka kur kas daugiau meškeriotojų nei vasarą. Ir tai nieko nuostabaus – žiemą nereikia kažkokių ypatingų įrankių, jaukų, masalų, tad visų varžybų dalyvių galimybės suvienodėja. Užtenka rasti auksinę eketę – ir jau gali tapti nugalėtoju.

Pagaliau vandens telkinius sukausčius patikimam ledui vis daugiau žvejų klubų skelbia savo organizuojamų varžybų datas. Tad jei turite noro pasigalynėti su kitais meškeriotojais, tereikia išsirinkti jums patinkančias varžybas – ir pirmyn!

Jau ateinantį savaitgalį prasidės Lietuvos poledinės žūklės čempionatas. Pirmasis jo etapas sausio 14-15 dienomis bus surengtas ant Alytaus rajone telkšančio Kavalio ežero ledo.

Poledinės žūklės čempionate varžomasi komandinėje įskaitoje, o komandas sudaro penki žvejai. Tad tereikia surinkti patikimų bičiulių draugiją ir keliauti į varžybas. Jei gerai pasirodysite visuose keturiuose čempionato etapuose, pateksite į Lietuvos rinktinę, kuri varžosi pasaulio čempionatuose.

Na, o jei jums labiau patinka varžytis tik asmeninėje įskaitoje ir nenorite burti jokių komandų, tai už poros savaičių – sausio pabaigoje – galėsite rinktis net iš kelių žūklės turnyrų.

Nesvarbu, ar ant ledo labiau mėgstate blizgiauti, ar gaudyti avižėle, sausio 28 dieną tikrai rasite jums tinkamas varžybas.

Tą šeštadienį klubas „Žvejo tribūna” rengia jau tradicinėmis tapusias kasmetines varžybas „Lydekai paliepus”. Šiose varžybose leidžiama gaudyti tik blizgutėmis, švytuoklėmis ir kitokiais dirbtiniais žieminio spiningo masalais. Kaip sako ir varžybų pavadinimas, čia įskaitinėmis žuvimis laikomos tik lydekos, o nugalėtojas bus nustatomas pagal sugautų plėšrūnių svorį.

Varžybos „Lydekai paliepus” tradiciškai vyks ant Molėtų rajone esančio Žverno ežero ledo sausio 28 dieną. Registracija prasidės 8 valandą ryto prie Dubingių girininkijos, 9 valandą bus duotas varžybų startas, o 14 valandą dalyviai jau turės prisistatyti su laimikiais.

Tą pačią dieną ant Ilgio ežero Pivašiūnuose, Alytaus rajone, meškerėles sukryžiuos ir avižėlių gerbėjai. Čia vyks kasmetinės poledinės žūklės varžybos UAB „Rerija” taurei laimėti. Šiose varžybose bus atskirti sektoriai mėgėjams ir profesionalams, bus rengiami patyrusių žvejų seminarai apie poledinę žūklę, o meškeriotojai varžysis dėl 500 eurų vertės piniginių ir daiktinių prizų.

Na, o jei nepasiseks šeštadienį, tai atsigriebti dar galėsite sekmadienį, sausio 29 dieną, nes tądien varžybas rengia ir klubas „Kibkit.lt”. Šio klubo organizuojamos varžybos vyks Kėdainių rajone, ant Akademijos tvenkinio ledo. Šiose varžybose bus apdovanoti ne tik daugiausiai, bet ir didžiausias žuvis sugavę meškeriotojai. Be to, įvairių prizų bus galima laimėti ir kitose rungtyse, pavyzdžiui, kuo greičiau gręžiant eketes.

Straipsnio šaltinis

Kablys.lt

Griežtai draudžiama KABLYS paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Kablys kaip šaltinį.

Panašūs kabliai

kuo daugiau žinosi, tuo mažiau bijosi

Sužinok apie didžiausią šių metų paslaptį pirmas.

Uždaryti