Turbūt daugelis meškeriojančių, ar šiuo hobiu besidominčių, yra girdėję begalę mitų, esą, labai sunku išmokti mėtyti museline meškere, o tiksliau, išmokti numesti taip vadinamą šniūrą – muselinį valą. Daugelis prisiklausę apie šimtus kainuojančias mėtymo pamokas ir dar daugiau kainuojantį visą muselinės žūklės inventorių į šio, išties puikaus, meškeriojimo stiliaus pusę net nežiūri. Apie inventorių šįkart nekalbėsim (bet jis tikrai nekainuoja šimtų, galima išsiversti su daug kuklesniu biudžetu), pakalbėsim, kaip greitai ir finansiškai neskausmingai išmokti mėtyti museline meškere.

Pirmiausia, reikia žinoti, kad muselinis valas yra sunkus ir metame jį, ne dirbtinę muselę, o muselinis meškerykotis veikia kaip katapulta. Taigi, pagal visus fizikos dėsnius, sunkų daiktą numesti galime, o pasinaudojus jėgos pečiu arba, paprasčiau tariant, katapulta, numesti galime dar toliau. Tai supratę galite drąsiai imti muselinį meškerykotį į rankas ir pasinaudoti 5 patarimais.

1.PATARIMAS Šepetėlio taisyklė

Įsivaizduokite, kad turite rankose dažymo šepetėlį, pamerkiate jį į dažus ir norite užtėkšti juos ant sienos? Ką darote? Greitėjančiu rankos judesiu darote mostą ir staigiai sustabdote ranką, dažai lekia ir tęškiasi į sieną.

5 patarimai, kaip greitai išmokti mėtyti museline meškere
© Matas Jonauskas

Dabar paimkite muselinę meškerę su šiek tiek išleistu valu ant žemės, kilstelkite jį ir padarykite panašų judesį, kaip su dažų šepetėliu. Pamatysite, kaip valas ima ir nuskrieja tolyn. Greitėjantis judesys ir staigus stabdymas ir yra mėtymo museline meškere esmė.

5 patarimai, kaip greitai išmokti mėtyti museline meškere
© Matas Jonauskas

2.PATARIMAS Švytuoklės arba metronomo principas

Jeigu per alkūnę sulenkta ranka darysite „šepetėlio judesį“ pirmyn ir atgal, pastebėsite, kad ore pasidaro savotiška švytuoklė. Vėl paimkite meškerę, dalį muselinio valo pakelkite nuo žemės ir per alkūnę sulenkta ranka darykite judesį atgal. Palaukite, kol valas beveik išsities, tada darykite tą patį judesį pirmyn, palaukite, kol vėl išsities, ir darykite judesį atgal vėl ir t.t. Jei ore jūsų sulenkta ranka nupiešia savotišką švytuoklę, o judesiai primena veikiantį metronomą, jūs jau supratote, kaip reikia mėtyti museline meškere!

3.PATARIMAS Naudokite WF tipo valą

Museliniai valai dažniausiai būna dviejų tipų konusiniai, į abu galus plonėjantys (žymimi raidėmis DT), ir turintys svorį vienam gale, arba vadinamo torpedinio tipo (žymimi raidėmis WF). Pastarojo tipo valai taip pat būna skirtingi, su įvairaus ilgio galais arba vadinamomis „galvomis“. Mėtymo pradžiamoksliui rinkitės WF tipo valą su kiek galima trumpesne „galva“. Kodėl? Vėlgi, elementari fizika, koncentruotas svoris viename valo taške leis lengviau jį numesti.

4.PATARIMAS Naudokite viena klase sunkesnį valą

Taip pat reikia žinoti, kad museliniai meškerykočiai, kaip ir kitose meškeriojimo disciplinose, yra suskirstyti į tam tikras klases, žymimi # ir skaičiumi, todėl pasirinkę aukso viduriuką (tarkim, #4 ar #5), rinkitės #5 ar #6 klasės valą. Tai leis labiau apkrauti meškerykotį ir lengviau iškatapultuoti valą.

5.PATARIMAS Eikite į renginius ir parodas

Nors šiais laikais internetas ir jo portalai mirga nuo visokių patarimų ir įvairių video „Kaip…?“, visgi „gyvas“ pavyzdys, kaip tai daro tikri meistrai, yra nepakeičiamas. Jeigu perskaitę šiuos patarimus kažko nesuprasite, o visagalis Youtube jums taip pat negalės padėti, nueikite į vieną kitą muselinės žūklės renginį ar parodą. Ten tikrai rasite atsakymus į jus dominančius klausimus, o bilietui išleisite vos kelis eurus.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Slankiojanti plūdė – slaptas žvejo ginklas rudenį

2018-10-04 18:00 Pasidalijimų 23 Komentarų 1

Naktinio spiningavimo magija

2018-09-21 19:40 Pasidalijimų 34

Ką medžioja plėšrūnai?

2018-09-13 18:00 Pasidalijimų 23 Komentarų 2

Žvejybos būdas, kurio dar neišbandėte – kilstukas

2018-09-08 10:10 Pasidalijimų 13 Komentarų 3

Sugauti vaivorykštę: kaip gaudomos gražiausios žuvys Lietuvoje

2018-09-03 10:10 Pasidalijimų 27 Komentarų 6