Šiaurės Amerikos vandenyse plaukioja žuvys, angliškai vadinamos walleye. Šios žuvys giminiškai yra labai artimos mūsų starkiams, atrodo beveik taip pat, iš esmės nesiskiria ir savo gyvenimo būdu. Neseniai Amerikoje buvo atlikta didelė šių žuvų gaudytojų apklausa, kuri atskleidė, kokius žūklės būdus amerikietiškiesiems starkiams dažniausiai naudoja meškeriotojai.

Taigi, apklausos duomenimis, amerikiečiai dažniausiai starkius gaudo ant galvakablio verdami gyvą masalą, pavyzdžiui, nedidelę žuvelę ir paprasčiausiai džigaudami. Tokį žūklės būdą kaip naudojamą labai dažnai nurodė 56 proc. meškeriotojų. Antroje vietoje atsidūrė žūklės būdas, kuriam taip pat reikalinga žuvelė, tik ji veriama ne ant galvakablio, o ant kabliukų sistemos ir velkama paskui ant valo užvertą svarelį. Gaudant tokiu būdu galima daryti ilgesnes pauzes, nes ir jų metu žuvelė juda ant laisvo pavadėlio ir vilioja plėšrūnus. Tokį žūklės būdą labai dažnai naudoja 53 proc. Jungtinių Amerikos Valstijų žvejų.

Trečioje vietoje atsidūrė tradicinis džigavimas silikoniniais masalais, ketvirtą ir penktą pasidalijo velkiavimas crank tipo vobleriais ir džigavimas sunkiais kietaisiais masalais, tokiais kaip rattlin tipo vobleriai.

Tad, kaip matome, amerikiečiai savo starkius gaudo labai panašiai, kaip ir mūsų meškeriotojai. Tiesa, Lietuvoje pirmoje vietoje greičiausiai atsidurtų džigavimas ir silikoniniai masalai. Tačiau senieji Kauno ar Kuršių marių, Nemuno upės žvejai šias žuvis sėkmingai meškerioja ir naudodami gyvus masalus, kuriuos veria ant galvakablių.

Starkių velkiavimas mūsų šalyje taip pat kasmet populiarėja. Kauno mariose vis dažniau galima sutikti valtis, kurių savininkai plaukioja paskui save tampydami voblerius ir laukdami ne lydekos, o būtent starkio kibimo.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spiningautojo užrašai: kaip tapti nematomu

2018-04-22 19:15 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Spiningautojo užrašai: ko prireiks, žvejojant upokšnyje

2018-04-20 11:07 Pasidalijimų 18 Komentarų 1

Verta išbandyti: su „fyderiu” vandens paviršiuje

2017-07-18 07:40 Pasidalijimų 156 Komentarų 1

Kaip pradėti karpiauti: nebrangių įrankių gidas

2017-07-09 08:35 Pasidalijimų 90 Komentarų 1

Dienos klausimas