Spiningaudami dažnai susiduriame su įvairiomis situacijomis, kuomet reikalingi tolimi metimai. Žinoma, galima valo gale kabinti sunkią blizgę, kurią užmesime toli, bet tokių blizgių žuvys ne visuomet nori, o tokie plėšrūnai kaip šapalai, meknės ar ešeriai didelius masalus apskritai ignoruoja. Visgi yra gudrybių, kurios gali palengvinti mažo ir nesunkaus masalo užmetimą.

Pats paprasčiausias būdas priversti masalą skrieti toli tai – ant valo užspaustas švininis svarelis. Jei neturite laiko ar galimybių raišioti specialių sistemėlių, tiks ir toks būdas. Tiesa, jis nėra be trūkumų. Pagrindinė šitaip pasunkinto masalo bėda – dažnas painiojimasis. Kadangi svarelis sunkesnis už masalą, metimo metu jis skrieja pirmas. Todėl masalo kabliukai dažnai pagauna valą ir persimeta. Be to, toks svarelis gali varžyti masalo judesius, ypač jei žvejojama nedideliais vobleriais.

Kur kas efektyvesnis būdas – visiems puikiai žinoma paternoster sistemėlė, kuomet svarelis montuojamas ant atskiro pavadėlio. Pavadėlis su svareliu turi būti trumpesnis nei tas, prie kurio rišamas masalas. Tokia sistema mažiau painiojasi, be to, masalas juda natūraliau, nes jo nevaržo papildomas svoris.

Kaip toli užmesti masalą?
© Fotolia

Visgi ir paternoster sistema nėra be trūkumų. Jie išryškėja, kai gaudoma vietose, kurių dugne daug akmenų, šakų, kitokių kliuvinių. Ant atskiro pavadėlio pakabintas svarelis dažnai įstringa ir tenka su juo atsisveikinti. Italų meškeriotojai tokioms sąlygoms ir sugalvoję specialius gramzdus, vadinamus tirolietiškomis lazdelėmis. Tirolietišką lazdelę sudaro tuščiaviduris vamzdelis, kurio vienas galas virtinamas prie pavadėlio, o kitame sumontuotas svoris. Toks įtaisas labai lengvai slysta tarp įvairių kliuvinių ir sumažina įsikabinimo tikimybę.

Masalų sunkinimui taip pat galima panaudoti specialias „Sbirulino“ plūdes. Jų būna įvairiausių svorių, skęstančių ir plaukiančių, skaidraus plastiko ir dažytų. „Sbirulino“ plūdės išties efektyvus daiktas, kuomet reikia mažą masalą pasiųsti itin toli – ten, kur upės vagoje medžioja salačiai ir šapalai.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spiningautojo užrašai: kaip tapti nematomu

2018-04-22 19:15 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Spiningautojo užrašai: ko prireiks, žvejojant upokšnyje

2018-04-20 11:07 Pasidalijimų 18 Komentarų 1

Verta išbandyti: su „fyderiu” vandens paviršiuje

2017-07-18 07:40 Pasidalijimų 156 Komentarų 1

Kaip pradėti karpiauti: nebrangių įrankių gidas

2017-07-09 08:35 Pasidalijimų 90 Komentarų 1

Dienos klausimas