Meškeriotojai dažnai užduoda klausimą, kada verta pradėti spiningu gaudyti šapalus. O atsakymas į jį labai paprastas – tada, kai nebelieka ledo. Tik pavasario pradžioje reikėtų kiek pakeisti mąstymą ir šapalams nesiūlyti paviršiuje burzgiančių ir vabalus imituojančių vobleriukų. Jų metas ateis vėliau. Bet jei šapalai jau kimba ant batono gaudantiems plūdininkams, tai jie tikrai kibs ir spiningautojui, turinčiam galvą ant pečių.

Kovo mėnesį ešerius mikromasalais lėtesniuose upių ruožuose gaudantiems spiningautojams ne taip jau retai tenka pasikrauti adrenalino, kai spiningėlį sulenkia solidus šapalas. Tokie atvejai dažniausiai nurašomi atsitiktinumui. Bet gal tai nėra atsitiktinumas? Gal šapalų sugautume daugiau, jei šiuo metų laiku juos gaudytume taip kaip ešerius, tačiau šapalinėse vietose.

Kovo mėnesį vabzdžių, kurie kristų į vandenį dar nėra, todėl ir šapalai į viršų nežiūri. Visgi kažkuo maitintis jie vis tiek privalo, tad spiningautojo užduotis surasti masalą panašiausią į natūralų šapalų maistą. Maistą, kurį jiems tokiu metų laiku gali pasiūlyti upė.

Didžiausią šapalų raciono dalį pavasario pradžioje sudaro įvairios vabzdžių lervos, kurios dar tik ruošiasi kilti iš vandens, kad virstų tikrais vabzdžiais. O šapalų mėgstamiausia tarp šių lervų yra laumžirgio. Šias lervas imituojančių silikoninių masalų tikrai galima rasti žūklės parduotuvėse. Ant paternoster ar kitokios sistemėlės užvertos tokios imitacijos labai gerai žaidžia srovėje ir puikiai vilioja šapalus. Puikiai šapalai griebia ir kitus mažuosius guminukus, kurie jiems greičiausiai primena kažkokį dugne besirausiantį gyvį.

Silikoninis lervą imituojantis masalas
Silikoninis lervą imituojantis masalas
© galvakablis.lt nuotr

Dar vienas silikoninis masalas, kuris tikrai pravers išsiruošus į šapalų žūklę spiningu ankstyvą pavasarį, tai – varlytės imitacija. Tokius masalus kovo mėnesį naudoja daugelis upėtakininkų, nes tuo metu upėtakiai skuba prisikimšti po žiemos miego prabudusių ir į krantą keliaujančių varlių. Bet ne tik upėtakiai! Šia gamtos dovana, kai upėje staiga atsiranda daug lengvo grobio, puikiai naudojasi ir šapalai.

Žinoma, šapalų žūklė neįsivaizduojama be vobleriukų. Tik dabar reikia rinktis ne tuos burbuliukus, kurie imituoja į vandenį įkritusius vabalus, o žuvelės formos voblerius. Mailius taip pat yra dažnas šapalų maistas tuo metu, kai upė negali pasiūlyti didesnio meniu. Ir dirbti šapalams skirti vobleriukai šiuo metu turi ne vandens paviršiuje, o arčiau dugno ar bent jau viduriniuose sluoksniuose.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Plačiaburniai šapalai. Plūdine, bet kitaip

2018-06-24 10:30 Pasidalijimų 28

Noriu žvejoti! Nuo ko pradėti ir ką pirmiausia įsigyti

2018-06-16 18:40 Pasidalijimų 31 Komentarų 1

Laisvę karosiukams arba kaip atsikratyti sovietinio paveldo

2018-06-04 07:30 Pasidalijimų 232 Komentarų 33

Nacionalinę žuvį – angliškai, arba kaip pergudrauti lyną?

2018-06-01 07:50 Pasidalijimų 247 Komentarų 3

5 patarimai, kaip greitai išmokti mėtyti museline meškere

2018-05-31 08:05 Pasidalijimų 18 Komentarų 3

Sugriovė mitus apie karpiavimą: kodėl tai – tinginių sportas

2018-05-18 18:05 Pasidalijimų 25 Komentarų 1

Upokšnis: kaip užmesti, kad kibtų?

2018-05-14 12:30 Pasidalijimų 21