Jaunajam žvejui Augustinui Gikiui dar tik 14 metų, bet jis jau džiaugiasi laimikiais, kurių galėtų pavydėti ir kur kas labiau patyrę žvejai. Iš tėčio pirmąsias karpių žūklės pamokas gavęs meškeriotojas dabar traukia po keliolika kilogramų sveriančius paršelius.

Su portalu KABLYS.lt savo įspūdingų laimikių nuotraukomis pasidalinęs vaikinas pasakoja, kad karpių žūkle jį užkrėtė tėtis. Nors jaunasis žvejys nespjauna ir į kitų žuvų žūklę, tačiau karpiai jam patinka labiausiai, nes užkibusios didelės žuvis padovanoja daugiausiai įspūdžių.

„Mano tėtis karpiauja jau 20 metų, tad ir aš užsimaniau išbandyti karpių žūklę. Pabandžiau ir šis žūklės būdas mane iškart sužavėjo, nes kovos su žuvimis suteikia daug adrenalino. Be to, norint sugauti karpį reikia pamąstyti, pagalvoti, kaip jį apgauti. Tai taip pat labai įdomu”, - portalui KABLYS.lt pasakojo Augustinas.

KABLYS.lt skaitytojo Augustino laimikis
KABLYS.lt skaitytojo Augustino laimikis
© Skaitytojo nuotr.

Tiesa, vien tėčio pamokomis meškeriotojas nesikliauja ir stengiasi daug dalykų atrasti pats. Tėtis parodė, kaip rišti sistemėles, pavadėlius, kaip ant plauko sistemos verti baltyminius kukulius, o visa kita – paties Augustino nuopelnai. Jaunasis žvejys pats maišo jaukus, renkasi baltyminių kukulių skonius. Rezultatai rodo, kad jis eina teisingu keliu. Kol kas didžiausias Agustino karpis svėrė 15,5 kilogramo, o mažesnių karpių bei amūrų jau sugautas ne vienas ir ne du.

KABLYS.lt skaitytojo Augustino sugautų laimikių svoris
KABLYS.lt skaitytojo Augustino sugautų laimikių svoris
© Skaitytojo nuotr.

„Naudoju ir vaisiais kvepiančius ir smirdančius baltyminius kukulius, taip pat derinu jų skonius. Pavyzdžiui, nuotraukoje matomą amūrą sugavau ant braškės ir slyvos skonio derinio, o didžiausias mano karpis susigundė smirdančiu kukuliu, kurį buvau papuošęs šviečiančio kukulio gabaliuku”, - atskleidė žvejys.

KABLYS.lt skaitytojo Augustino laimikis
KABLYS.lt skaitytojo Augustino laimikis
© Skaitytojo nuotr.

Nors Augustinas gaudo ir kitais būdais, žvejoja lydekas, karšius, lynus, karosus, starkius, visgi karpių žvejyba jį domina labiausiai.

Panašu, kad auga tikrai rimtas konkurentas geriausiems Lietuvos karpininkams.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyriška romantika Virvytės vingiuose

2018-09-15 14:55 Pasidalijimų 22 Komentarų 1

Pagarbos vertas priešininkas – šapalas

2018-09-12 18:08 Pasidalijimų 29

Žvejyba mieste: slapta vieta, kurios niekam nevalia išduoti

2018-09-16 17:05 Pasidalijimų 15 Komentarų 3

Bulviakasis arba paskui trofėjinį kiršlį

2018-09-17 18:45 Pasidalijimų 21

Ruduo – ne tik lašišų metas

2018-09-14 15:27 Pasidalijimų 17

Parodė, kaip sutramdyti fiordų užsispyrėles

2018-08-16 17:10 Pasidalijimų 38 Komentarų 4