Širvintų rajone telkšantis Žindulių ežeras, rodos, niekuo nesiskiria nuo tūkstančių kitų. Jis nežavi nei vaizdinga kranto linija, nei vilioja gelmėmis. Tačiau šią vasarą jame atlikti ichtiologiniai tyrimai parodė, kad į šį vandens telkinį turėtų atkreipti dėmesį visi meškeriotojai, norintys smagiai pagaudyti ešerių. Ir ne bet kokių, o tikrai stambių.

Ichtiologinius tyrimus Gamtos tyrimų centro mokslininkai Žindulių ežere atliko birželio mėnesį. Jų metu šiame vandens telkinyje buvo sugautos šešių rūšių žuvų – ešerių, kuojų, karšių, sidabrinių karosų, lydekų ir pūgžlių.

Nors, kaip ir daugumoje Lietuvos ežerų, Žindulių ežere pagal gausumą mokslininkų laimikiuose dominavo kuojos, tačiau tikrieji šio vandens telkinio šeimininkai yra ešeriai – skaičiuojant pagal biomasę jie sudaro beveik 40 proc. ežero žuvų. Beje, puikiai šiame ežere jaučiasi ir lydekos, kurio sudaro 15 proc. visos žuvų biomasės, o tai yra išties labai aukštas rodiklis.

Bet dar svarbiau žvejams, kad Žindulių ežere ešeriai auga greitai ir pasiekia įspūdingą dydį. Tyrimų metu didžiausias sugautas ešerys svėrė daugiau kaip 800 gramų – eksperimentinių žvejybų metu tokie ešeriai papuola tikrai retame vandens telkinyje.

„Dabartiniu metu plėšrūnų Žindulių ežere pakanka. Be lydekų, didelę ešerių populiacijos dalį sudaro smabūs, 8-10 metų amžiaus ešeriai”, - teigiama mokslininkų išvadose.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lukas Miknevičius. Ar jau atsivėrė Žvejybos rojaus vartai?

2017-12-09 15:40 Pasidalijimų 32 Komentarų 4

Dienos klausimas