Širvintų rajone telkšantis Žindulių ežeras, rodos, niekuo nesiskiria nuo tūkstančių kitų. Jis nežavi nei vaizdinga kranto linija, nei vilioja gelmėmis. Tačiau šią vasarą jame atlikti ichtiologiniai tyrimai parodė, kad į šį vandens telkinį turėtų atkreipti dėmesį visi meškeriotojai, norintys smagiai pagaudyti ešerių. Ir ne bet kokių, o tikrai stambių.

Ichtiologinius tyrimus Gamtos tyrimų centro mokslininkai Žindulių ežere atliko birželio mėnesį. Jų metu šiame vandens telkinyje buvo sugautos šešių rūšių žuvų – ešerių, kuojų, karšių, sidabrinių karosų, lydekų ir pūgžlių.

Nors, kaip ir daugumoje Lietuvos ežerų, Žindulių ežere pagal gausumą mokslininkų laimikiuose dominavo kuojos, tačiau tikrieji šio vandens telkinio šeimininkai yra ešeriai – skaičiuojant pagal biomasę jie sudaro beveik 40 proc. ežero žuvų. Beje, puikiai šiame ežere jaučiasi ir lydekos, kurio sudaro 15 proc. visos žuvų biomasės, o tai yra išties labai aukštas rodiklis.

Bet dar svarbiau žvejams, kad Žindulių ežere ešeriai auga greitai ir pasiekia įspūdingą dydį. Tyrimų metu didžiausias sugautas ešerys svėrė daugiau kaip 800 gramų – eksperimentinių žvejybų metu tokie ešeriai papuola tikrai retame vandens telkinyje.

„Dabartiniu metu plėšrūnų Žindulių ežere pakanka. Be lydekų, didelę ešerių populiacijos dalį sudaro smabūs, 8-10 metų amžiaus ešeriai”, - teigiama mokslininkų išvadose.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ištyrė tvenkinį po avarijos: vertingų žuvų net padaugėjo

2017-08-07 07:35 Pasidalijimų 71 Komentarų 1

Dienos klausimas