Balandžio 21-osios daugelis žvejų laukia kaip didžiausios šventės. O kaip gi – juk tądien pagaliau vėl galima gaudyti bene geidžiamiausias mūsų šalies plėšrūnes lydekas. Bet pirmosios žūklės neretai būna tuščios, nes žvejai gaudo ten, kur lydekų nėra. Ten, kur jos bus vasarą ar rudenį.

Jei kažkur kažkada sėkmingai gaudėte lydekas, nereiškia, kad sezono pradžioje galite lėkti į tą pačią vietą ir vėl gaudyti. Ta vieta gali būti visiškai tuščia. Tad kaip suprasti, kur laikosi pavasarinės lydekos.

Ežerai

Balandžio pabaigoje ar net pirmoje gegužės pusėje ežerai gali būti prasčiausias pasirinkimas norint sugauti lydekų. Ežerai vėliausiai išsivaduoja iš ledo, jų vanduo vėliausiai įšyla, tad ir čia gyvenančios lydekos ima neršti vėliausiai. Balandžio pabaigoje šios plėšrūnės kai kuriuose ežeruose vis dar gali rūpintis giminės pratęsimu. Visgi jei jau keliaujate į ežerą, rinkitės kuo seklesnį ir kuo mažesnį. Toks įšyla greičiausiai, tikimybė tokiame aptikti aktyviai nusiteikusias lydekas – didžiausia. Didžiųjų ežerų laikas ateis šiek tiek vėliau.

Tvenkiniai

Mažuose tvenkinėliuose, kokių pilna visoje Lietuvoje, lydekos balandžio pabaigoje paprastai jau būna išneršusios ir neblogai kimba praktiškai visur. Didesniuose tvenkiniuose reikėtų rinktis aukštutines jų dalis. Čia dažniausiai būna sekliau, vanduo juntamai šiltesnis, tad ir lydekos aktyvesnės. Be to, aukštutinėse tvenkinių dalyse juntama srovė, o tai taip pat skatina žuvų aktyvumą.

Upės

Geriausias pasirinkimas lydekų sezono pradžiai – tai vidutinio dydžio, ne itin greitos tėkmės upė, pavyzdžiui, Šešupė, Venta ar Mūša. Tokios upės nubunda anksčiausiai ir jau balandžio pirmoje pusėje jose gaudant šapalus masalus nuolat atakuoja jau išneršusios lydekos. Didžiosiose upėse gyvenimas virti ima kiek vėliau, o štai vidutinė tėkmė – pats tas, ko reikia.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Upė, kuri sukūrė Velsą

2018-04-12 07:45 Pasidalijimų 11

Ežero tyrimas atskleidė, kas nutinka susidorojus su brakonieriais

2018-03-17 10:35 Pasidalijimų 107 Komentarų 3

Dienos klausimas