Kartais dažnai lankomi vandens telkiniai įgrista iki gyvo kaulo. Norisi išmėginti savo jėgas dar neišbandytuose vandenyse ir susirungti su vietiniais laimikiais. Tiesa, nežinant vandens telkinio, prie kurio nusprendėte važiuoti, statuso žūklės išvyka gali baigtis ne tik nepateisintais lūkesčiais, bet ir baudomis.

Taisyklės žvejojant išnuomotuose ir neišnuomotuose vandens telkiniuose skiriasi, todėl pravartu žinoti, kokį statusą turi vienas ar kitas Lietuvos ežeras. Nuo rugpjūčio 28 dienos statusą pakeitė Pokenės ežeras, esantis Rokiškio rajone (koordinatės 55.8736532, 25.7682902) – jis buvo išnuomotas.

Mėgėjų žvejybos įstatymas nustato, kad už mėgėjų žvejybos leidimą, suteikiantį teisę žvejoti išnuomotame valstybiniame vandens telkinyje, mokama žvejybos ploto naudotojui. Įstatymas taip pat numato, kad žvejybos plotų naudotojai turi teisę sumažinti mokestį už mėgėjų žvejybos leidimą arba leisti žvejoti nemokamai.

Pokenės ežeras
Pokenės ežeras
© Panevėžio RAAD

Mėgėjų žvejybos leidimus žvejybai išnuomotuose vandens telkiniuose galima įsigyti Aplinkosaugos leidimų informacinėje sistemoje (ALIS).

Žvejoti nemokamai gali tik asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji.

Nepriklausant nė vienai iš šių grupių ir neįsigijus mėgėjų žvejybos leidimo gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų su galimu administracinio nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lukas Miknevičius. Ar jau atsivėrė Žvejybos rojaus vartai?

2017-12-09 15:40 Pasidalijimų 32 Komentarų 4

Dienos klausimas