Jauko rutulių mėtymas ranka, žinoma, yra klasikinis ir teisingas jaukinimo būdas, bet tikrai ne pats geriausias, kai kalbame apie lynus. Triukšmingai į vandenį krentančios jauko bombos žuvis gali ilgam išbaidyti iš jūsų pasirinktos vietos, tad geriau lynus vilioti kiek kitaip.

Lynus dažniausiai gaudome visai netoli kranto, tad geriausias įrankis jaukinti šioms žuvims yra ilgas tvirtas teleskopinis kotas su gale pritvirtintu puodeliu. Tokius naudoja ilgomis meškerėmis be ričių gaudantys žvejai sportininkai. Į puodelį tiesiog dedamas norimas jaukas, tuomet jis nugabenamas prie plūdės ir tiesiog išverčiamas.

Jaukinimas puodeliu turi tris esminius privalumus. Pirma, jauką galime sukoncentruoti į daug mažesnį tašką nei mėtydami jį ranka. Antra, labai tiksliai galime paduoti net tokį jauką kaip sauja kukurūzų ar kitokių grūdų, kurie metant ranka išsibarsto gana plačiai. Trečia, toks jaukinimas yra tylus, o paduotas jaukas ramiai ir natūraliai skęsta nuo paviršiaus iki dugno, nekeldamas žuvims įtarimo.

Beje, pradedant žūklę neverta iškart ant dugno supilti kalnelio jauko ir ant jo tupdyti kabliuką su masalu. Lynų žūklės specialistai sako, kad jauko kiekis pirmiausia priklauso nuo pačios žūklavietės.

Jei žinote, kad jūsų pasirinktoje vietoje lynų tikrai yra, kad jie čia lankosi ir maitinasi, neberkite daug jauko. Geriau vienas nedidelis puodelis stambių kąsnelių ir viskas. Po kiekvieno kibimo vėl berkite tokį patį puodelį. Šiuo atveju tiesiog svarbu, kad prie jūsų masalo visuomet būtų vienas kitas gardesnis kąsnelis, kuris sulaikytų lynus.

Kas kita, jei jūsų tikslas lynus ne sulaikyti, o prisišaukti. Tuomet jauko verta berti daugiau, jis gali būti kvapnesnis, turėti daugiau smulkių dalelių, kurios, žinoma, sutrauks smulkmę, bet ir lynų dėmesį atkreips iš toliau. Tačiau, kai lynai jau pasirodys, kai sugausite pirmąją norimą žuvį, pradėkite jaukinti taip, kaip aprašyta aukščiau.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spalvos: matykite jas, kaip mato žuvys

2018-07-14 13:40 Pasidalijimų 22 Komentarų 1

5 patarimai, kaip teisingai paleisti žuvį

2018-06-13 09:20 Pasidalijimų 14 Komentarų 8

Vaizdo įraše pademonstravo, kaip gimsta naujos žuvys

2018-05-24 14:01 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Žvejo ABC: kuo ir kaip gaudyti populiariausias gegužės žuvis

2018-05-22 13:30 Pasidalijimų 86 Komentarų 2

Žvejo ABC: kas geriausiai kimba gegužę?

2018-05-21 13:00 Pasidalijimų 55 Komentarų 1