Nenumaldomai artėja balandžio 20 d., diena, kai baigiasi mėgstamiausių Lietuvoje plėšrūnių, lydekų, žūklės draudimas. Lydeka – laimikis ne kiekvieno nosiai. Kovos su jomis būna stiprios ir intensyvios ir dažnai sugavus žuvį nesibaigia.

Svarbus lydekų žūklės momentas – atsargiai ištraukti kabliuką. Dažnai nepatyrusiam žvejui tai padaryti nėra lengva užduotis. Nukenčia arba žuvis, arba meškeriotojas. Britų žūklės žurnalas „Anglers Mail“ pasidalino patarimais, kaip išlaisvinti nuo kabliuko šias išdidžias žuvis.

Pasak lydekų žvejų klubo nario Alano Danhilo (Alan Dudhill), svarbiausia turėti tinkamus įrankius. Jei tikrai rūpinatės žuvimi, nepamirškite į žūklę pasiimti patikimo graibšto ir nedidelio kilimėlio kabliukui išimti. Sugavę lydeką neguldykite jos ant purvino žemės, kur besiblaškydama žuvis gali susižeisti.
Daugeliui pradedančiųjų meškeriotojų baugu kišti rankas prie aštrių lydekos dantų, todėl būtinai pasirūpinkite patvariomis pirštinėmis. Sugavę žuvį, pirmiausiai paguldykite ją ant kilimėlio ir švelniai pasukite ant nugaros. Jei lydeka labai didelė, apžerkite žuvį, kad ji nesiblaškytų.

Pražiodę laimikį ir paėmę į rankas nedideles žirklutes atsargiai ištraukite kabliuką. Jei kabliukas įstrigęs labai giliai, gali tekti jį nukirpti, todėl į žūklę nepamirškite pasiimti priemonės vielai karpyti. Lydeką išlaisvinę nuo kabliuko ir pasidžiaugę laimikiu, paleiskite ją atgal į vandenį. Gamta už tai liks jums dėkinga.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaip kvėpuoja žuvys?

2018-11-21 15:35 Pasidalijimų 16

Besotės lydekos: kuo jas pavaišinti?

2018-11-17 08:35 Pasidalijimų 56

Šiek tiek apie vyresnįjį ešerio pusbrolį: kaip jį gaudyti?

2018-11-13 17:35 Pasidalijimų 2 Komentarų 6

Vėlyvo rudens šapalai: kur jų ieškoti?

2018-11-08 10:16 Pasidalijimų 27 Komentarų 3