Žvejai žino, kad pernelyg karšti orai gali pridaryti tiek pat ar net daugiau žalos, kaip ir per storas ledo sluoksnis. Senkant vandens telkiniams žuvys ne tik paliekamos be vandens, nyksta ir vandens augalija – pagrindinis kai kurių žuvų mitybos šaltinis. Žvejojant ypatingai karštu oru svarbu žinoti ne tik, kokiais būdais žuvis gaudyti geriausia, bet ir kaip tinkamai jas paleisti.

Kablys.lt dalinasi trimis patarimais, kaip paleisti žuvį atgal į vandenį esant karštam oram:

  • Po varginančios kovos leiskite laimikiui pailsėti. Nepulkite fotografuoti ar liesti žuvies, bent penkias minutes palaikykite ją tinklelyje vandenyje ir tik laimikiui atgavus kvapą įsiamžinkite fotografijoje.
  • Jei sugavote ūsorių, šapalą ar karšį, laikykite jį viena ranka apglėbę aplink pilvą, o kita suėmę už uodegos susiaurėjimo. Žuvies galva turėtų būti nukreipta į vandenį, kad vanduo galėtų patekti į žiaunas.
  • Nepaleiskite žuvies į labai sraunų vandenį. Raskite tokią upės atkarpą, kur vanduo ramesnis. Ypač atidiems reikia būti paleidžiant į vandenį ūsorius. Po ilgos kovos jiems gali prireikti pusvalandžio, kad visiškai atsigautų. Paleiskite žuvį tik tada, kai matote, kad žuvis stipri ir pasiruošusi grįžti į gimtąją stichiją.
Kablys.lt

Kodėl taip „nemylime“ ešerių?

2019-04-16 18:15 Pasidalijimų 193 Komentarų 37

5 patarimai, kaip pagauti didelę kuoją

2019-04-10 10:12 Komentarų 2

Klausimas ichtiologui: ar kasmet neršia lašišos

2019-04-18 11:14 Pasidalijimų 20 Komentarų 1