Aš, kaip ir daugelis žvejų, ilgą laiką maniau, kad pagauti stambų karšį galima tik tvenkiniuose, dideliuose ežeruose arba didelėse upėse, dideliame gylyje. Tiesa, laikui bėgant ėmiau laikytis kitos nuomonės. O to priežastis yra ta, kad nedideliuose upeliuose pradėjau pagauti 2 – 3 kg bronzinius karšius. Upių gylis ir plotis buvo toli gražu nepanašūs į tipiškus vandens telkinius, kuriuose gaudomos šios žuvys. Tai buvo upės, kurių vidutiniškas gylis yra 1 – 2 metrai, o plotis nuo 10 iki 30 metrų.

Panašiuose upeliuose karšiai būna solidžių dydžių, kas yra visai normalu. Pirmiausia, dėka žmogaus įsikišimo, šie upeliai daugelyje vietų pertverti užtvankomis. Karšiai čia nežymiai migruoja ir yra vietinės žuvys. Jų persikėlimas dažnai apsiriboja viena kita dešimčia kilometrų. Ir, jeigu vandens telkinyje pakanka pašaro, ir jei iš žvejų pusės, o ypač brakonierių, yra mažas spaudimas, tai maži gyliai nežymiai daro įtaką žuvies dydžiui ir svoriui.

Po kelių žvejybos metų panašiuose vandens telkiniuose, aš pastebėjau vieną šių žuvų ypatybę: mažų upelių karšiai turi žymiai plokštesnę ir aukštesnę kūno formą, nei jų broliai, gyvenantys ežeruose ir didelėse upėse. Pavyzdžiui, mano karšiai, pagauti upėje, turėjo tokius rodiklius: karšio, kuris svėrė 2 kg 600 g, ilgis siekė 52 cm, o 2 kg sveriančių ilgis buvo tik 48 – 50 cm. Tuo tarpu, ežerinių karšių, svėrusių 2,5 kg, ilgis siekia 54 – 55 cm.

Kaip pagauti karšį mažoje upėje? Pirmiausia, būtina įsitikinti, kad karšių joje yra. Jeigu jums papuolė maži karšiukai, tai jūs turite praktiškai 100 % šansų, kad išsirinkus gerą vietą, pašarą ir masalą, tapsite vertingo trofėjaus savininku.

Paprastai aktyvus karšių kibimas prasideda ankstyvą pavasarį, kai ištirpsta ledas. Bet šis periodas yra trumpas. Kai tik potvynio vanduo pradės nešti iš laukų ir miškų durpes, mėšlą ir kitą purvą, karšių aktyvumas sumažėja, kibimai darosi vangūs iki tol, kol vanduo prašviesės. Gegužės vidury karšiai šiek tiek aktyvesni, bet laimikiai nedideli, nors ne išimtis ir karšiai, sveriantys daugiau nei kilogramą. Geriausias karšių medžioklės laikas mažoje upėje yra periodas nuo liepos mėnesio galo iki rugpjūčio galo. O jei ruduo šiltas, tai kimba ir rugsėjį. Šiuo laiku karšiai susirenka į tankius būrius ir augina žiemai riebalus.

Gowild.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kodėl taip „nemylime“ ešerių?

2019-04-16 18:15 Pasidalijimų 127 Komentarų 36

5 patarimai, kaip pagauti didelę kuoją

2019-04-10 10:12 Komentarų 1

Klausimas ichtiologui: ar kasmet neršia lašišos

2019-04-18 11:14 Pasidalijimų 15 Komentarų 1